Czas na kosmiczną odyseję wraz z HOMEWORLD: Revelations

Created with GIMP

HOMEWORLD: Revelations, gra fabularna na podstawie kultowej serii gier komputerowych, to nowe dziecko Modiphius. Już niebawem wyruszymy w nieznane w poszukiwaniu odległego świata ojczystego.

We wrześniu tego roku Homeworld świętował 20-tą rocznicę wydania. Mowa tu oczywiście o klasyku gatunku komputerowych gier strategicznych czasu rzeczywistego. Za tytuł wydany przez Sierra Entertainment odpowiedzialni byli utalentowani członkowie studia Relic Entertainment. Dziś prawa do serii należą do Gearbox Software. To właśnie oni udostępnili Modiphius licencję do stworzenia gry fabularnej na podstawie tej kultowej serii.

Gwiezdni tułacze

Według informacji angielskiego wydawcy, HOMEWORLD: Revelations pozwoli nam spojrzeć na zmagania Kushan, ludu kosmicznych podróżników, z zupełnie nowej perspektywy. Znana z serii gier komputerowych rasa wyruszyła na poszukiwania Hiigary, świata ojczystego, z którego jak się okazało pochodzi. Nie była to całkowicie dobrowolna decyzja.

W podjęciu jej „pomogło” im Imperium Taiidańskie, niszcząc Kharak, planetę, którą do tej pory Kushan nazywali domem. To jednak nie wszystko. Jak się okazuje taiidanie to łachudry pierwszej wody. Nie tylko zniszczyli Kharak, ba, to właśnie oni wygnali Kushan z Hiigary.

Okładka HOMEWORLD: Revelations od Modiphius
Tak prezentuje się okładka HOMEWORLD: Revelations

HOMEWORLD: Revelations umożliwi graczom wzięcie udziału w wielkim exodusie ludu Kushan. Dołączymy do floty zgromadzonej wokół statku matki towarzysząc mu podczas tej obfitej w niebezpieczeństwa odysei. A jeśli ktoś nie ma ochoty na podróże i chce od razu przejść do odbudowy Hiigary, świata ojczystego? Nic prostszego. Bez względu na podjętą decyzję na graczy czekają całe światy pełne przygód i tajemnic.

Kto tu dowodzi?

Nad poprawnością tła historycznego czuwać będzie Martin Cirulis. Mowa tu o jednym ze scenarzystów pierwszej części Homeworld. Gra będzie oparta na systemie 2d20 autorstwa Modiphius. Został on zaadaptowany na potrzeby HOMEWORLD: Revelations przez Sama Webba i Virginię Page. Webb to szef działu RPG Modiphius, Page natomiast ma na swoim koncie prace nad Star Trek Adventures.

System bazuje na oryginale zaprojektowanym przez Jaya Little, znanym z tytułów takich jak Mutant Chronicles oraz Star Wars: Edge of the Empire.

Za oprawę graficzną odpowiada Katya Thomas (Star Trek Adventures, John Carter of Mars, Conan: Adventures in an Age Undreamed Of). Okładkę podręcznika popełnił Aaron Kambeitz, jeden z artystów należących do zespołu, któremu zawdzięczamy oryginalnego Homeworld.

Więcej szczegółów poznamy w przyszłym roku. Będziemy czujnie wypatrywać dodatkowych informacji i podzielimy się nimi z wami jak tylko się pojawią.

Informacja prasowa