Czacha Games zabiera się za polskie wydanie Deranged

Owiane złą sławą polskie wydawnictwo planuje spolszczenie planszowego horroru. Deranged to gra planszowa o przetrwaniu w mieście pełnym potworów.

Gracze niezadowoleni ze zbiórek przeprowadzanych niegdyś przez Czacha Games tym razem nie będą musieli ufać nikomu na słowo. Z opublikowanej właśnie informacji wynika, że Deranged w polskiej wersji językowej pojawi się w sklepach bez żadnej zbiórki społecznościowej.

Gra na pewno jest warta uwagi.


Wewnętrzne demony

Oryginalne wydanie zbiera bardzo wysokie noty wśród graczy ze względu na mroczny klimat i ciekawą mechanikę.

W trakcie rozgrywki każdy z graczy może przeistoczyć się w potwora. Jedynym sposobem na to, by powróć do swojej prawdziwej postaci, jest zabicie innego gracza. Ścisła współpraca może stać się więc zabójcza.

DERANGED to przygodowa gra typu semi-coop w klimatach gotyckich, w której walczysz z rywalami, przerażającymi potworami i swoimi wewnętrznymi demonami. Celem gry jest przetrwanie w mieście przez 3 dni i 3 noce.

Za dnia Twoja postać będzie badać różne budynki, zdobywać nietuzinkowe przedmioty, walczyć z potworami i próbować zdjąć z siebie klątwy…..jednak w nocy… ktoś z graczy może stać się Obłąkanym i zacząć ostro mieszać w Waszej ekipie.

Rozgrywka przeznaczona jest dla 3-6 graczy w wieku od 14 lat wzwyż. Rozegranie każdego ze scenariuszy zajmuje 60-90 minut.

Polska wersja językowa nie powinna się znacznie różnić od oryginału, który będzie debiutował przed wydaniem naszej edycji.

Jeżeli pierwotne zapowiedzi się potwierdzą, gra wyląduje na półkach sklepowych w pierwszym i w drugim kwartale przyszłego roku – w zależności od wersji językowej.