Władca Pierścieni Gollum z pierścieniem
Foto: Warner Bros.

Cyfrowy Gollum będzie się różnił od tego filmowego – pierwsze konkrety na temat The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji, której głównym bohaterem jest Sméagol we własnej osobie. Zobaczymy go takim, jakim był, zanim wypaczyła go moc pierścienia.

Ta specyficzna gra zapowiadana na początku ubiegłego roku pozwoli nam na spojrzenie na historię sławnego Golluma jeszcze głębiej. Gracze będą mieli szansę na poznanie tej wyjątkowej postaci podczas wydarzeń sprzed książkowej sagi.

Gra The Lord of the Rings: Gollum ma stanowić oficjalny prequel, więc możemy liczyć na solidny kawał zupełnie nowej opowieści.

Najciekawszym elementem rozgrywki ma być sam główny bohater, a może raczej antybohater. Twórcy nadchodzącej produkcji w końcu uchylili rąbka tajemnicy i opowiedzieli nieco o ich spojrzeniu na Golluma.


Nowy stary Gollum

Bardzo ważnym elementem rozgrywki mają być zmagania pomiędzy dwoma tożsamościami. Podczas zabawy trafimy na konieczność zażegnania konfliktów, opowiadając się po stronie jednej z nich.

Nie zabraknie także kluczowych decyzji, które będą miały znaczący wpływ na przebieg fabuły. Rozdwojenie jaźni w tym wypadku zostanie wykorzystane do przedstawiania aktualnej sytuacji gracza.

Dzięki temu sceny dialogów, w których postać mówi sama do siebie, mają wyglądać autentycznie i naturalnie.

Sceny z kinowej produkcji Petera Jacksona ukazujące transformację Sméagola

Autorzy przyznają, że uznali za bardzo ważne pokazanie całego spektrum emocji kipiących w stworzeniu, które ma bezpowrotnie zmienić się za sprawą tajemniczego wówczas pierścienia.

Według zapewnień twórców, ich Gollum będzie kimś, kogo można pokochać natychmiast i równie szybko zacząć się o niego troszczyć. W niektórych momentach ma jednak wywoływać w graczach strach.

Mamy stać się naocznymi świadkami zmian w umyśle tego nieszczęśnika, zarazem odkrywając całkiem nowe fakty z jego historii.

Za tę produkcję odpowiada studio Daedalic Entertainment, które jest znane między innymi z serii gier przygodowych Deponia.

Gra zostanie wydana na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji – PS5 i Xbox Series X. Na premierę poczekamy do 2021 roku.