CountryBalls Heroes – Wielka Polska w Heroes III

CountryBalls Heroes to gra osadzona bardzo mocno inspirowana kultowym już Heroes of Might and Magic III. Tyle tylko, że zamiast frakcji mamy tam kraje, a jednostki zastępują nam stereotypowe kulki.

Jak zapowiadają twórcy, w grze będzie można wcielić się w swoje ulubione Countryballs. Siedem grywalnych frakcji, ponad dwanaście uniwersalnych bohaterów i mnóstwo memów.


CountryBalls Heroes – nieco memowej historii

Ale po kolei. Czym właściwie są tak zwane Countryballs?

To internetowy mem, którego początki sięgają drugiej połowy 2009 r. oraz niemieckiego imageboardu krautchan.net. To tam użytkownik Falco zaczął tworzyć komiksy z wykorzystaniem owych pokolorowanych we flagi różnych narodów kulek.

Obóz Polandballów wygląda świetnie!

Co ciekawe, pierwszym Countyballem był właśnie Polandball.

Wiąże się z tym nieco niepochlebna historia. Falco stworzył swój satyryczny komiks w ramach zaczepki wobec Polaka, który na forum posługiwał się łamanym angielskim.

Memy z Countryballs cieszyły się największym rozgłosem w latach 2013-2015, po czym zainteresowanie nimi zaczęło opadać.

Obecnie wciąż można się z nimi zetknąć, a powstająca właśnie gra CountryBalls Heroes pozwala przypuszczać, że ich popularność wciąż jest spora.


CountryBalls Heroes – zapowiada się hit?

Sama gra ma bardzo mocno nawiązywać do internetowych memów i stereotypów.

Polska w stroju husarza lub papieża? ZSRR jeżdżące na niedźwiedziach i pijące wódkę? Ameryka stawiająca mury, by nie dopuścić do siebie Meksyku? Znajdziecie to wszystko w CountryBalls Heroes!

Walka zapowiada się szałowo!

Ponadto w opisie na Steamie możemy przeczytać o siedmiu grywalnych frakcjach, ponad dziewięćdziesięciu jednostkach i kampanii bazującej na ikonicznych memach.

To wszystko brzmi bardzo zachęcająco. Zwłaszcza że całość opiera się na znanej wszystkim fanom gier strategicznych rozgrywce rodem z Heroes III.

Taki sam rozwój miasta, zdobywania zasobów, poruszania się po mapie czy walki.

Czy jednak gra spełni oczekiwania fanów?

Jeśli chodzi o mnie, jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej produkcji i czekam na jej premierę. Ta ma mieć miejsce już w 2021 roku.

A jeśli lubicie gry strategiczne i macie ochotę na więcej, sprawdźcie koniecznie XCOM: Enemy Unknown oraz Enemy Within – czy warto zagrać?