Carbon 2185, czyli cyberpunkowe RPG

Cyberpunkowe RPG robi furorę na Kickstarterze. Uruchomiona kilka dni temu kampania została wsparta już przez ponad 800 osób kwotą sięgającą 45 tysięcy dolarów.

Carbon 2185 powstał w odpowiednim czasie. Miliony graczy czekają na nadchodzącą premierę polskiej gry komputerowej Cyberpunk 2077. Rosnący głód tego klimatu może zaspokoić solidna porcja prawdziwego RPG. Tutaj wkracza Carbon 2185, pozornie niewielki projekt ekipy zajmującej się do tej pory dodatkowymi przygodami do D&D.

Pozornie, ponieważ Ci ludzie to specjaliści od tego systemu. Bazując na otwartej licencji 5. edycji Dungeons & Dragons stworzono futurystyczną grę w zupełnie odmiennym klimacie. Udało się to dzięki mozolnemu i skrupulatnemu eliminowaniu elementów fantasy i zastępowaniu ich cyberpunkowymi odpowiednikami.

W rezultacie dostajemy system ekwipunku, pojazdów, klas, szczegółową ekonomię i wszystko, czego potrzeba w solidnym RPG-u.

Sama fabuła gry przedstawia dystopijną wersję przyszłości, w której siła napędowa świata ludzi, czyli pieniądze, zyskała przewagę nad zdrowym rozumem i prawdziwymi wartościami. Władzę na świecie przejęły największe korporacje, które sprowadziły ludzkość do roli nic nie znaczących trybików.

Narzucone przez megakorporacje prawa ograniczające swobody zwykłych obywateli kontrastowały z ogromnym skokiem technologicznym, który umożliwiał najbogatszym przedłużanie swojego życia i odmładzanie ciała niemal w nieskończoność. Siłą rzeczy pojawili się tacy, którzy postanowili wyrazić swój sprzeciw. Gracze wcielają się właśnie w takich rebeliantów.

Do końca kampanii na platformie Kickstarter pozostały jeszcze 24 dni. Carbon 2185 będzie wydany w języku angielskim.