Wieloosobowy dungeon crawler – zapowiedź Blightbound

Blightbound to gra z wracającego do łask gatunku dungeon crawler. Obecnie produkcję znajdziecie we wczesnym dostępie na Steam. Oficjalna premiera wstępnie przewidziana jest na połowę 2021 roku. Stylistyka może przypaść szczególnie fanom Darkest Dungeon.

Wydawcą tytułu jest Devolver Digital. To firma odpowiedzialna także za wydanie tytułów takich, jak zwariowany Fall Guys czy „odwrócony horror” Carrion. Producentem jest studio Ronimo Games, które stworzyło Awesomnauts.

W trakcie gry, wraz z dwoma znajomymi, lub nieznajomymi, będziemy przebijać się przez chmary mrocznych pomiotów. W Blightbound zagramy również na wspólnym ekranie!

Autorzy przewidzieli też urozmaicenie w postaci prostych łamigłówek. Aby osiągnąć sukces swojej misji i zgrać się z pozostałymi członkami drużyny należy wybrać wypełniać swoją drużynową rolę.

Gra podzielona jest na pojedyncze instancje. Po ukończeniu misji otrzymujemy łup, który wzmocni naszych bohaterów. W grze mamy także swoją bazę wypadową, którą stopniowo ulepszymy.

Nieco upraszczając – funkcje drużynowe to wojownik, mag i zabójca.

To klasyczne role, które spotkamy w większości gier RPG. Jak zazwyczaj bywa – wojownik przyjmuje na siebie obrażenia i uwagę przeciwników. Zabójca jest nastawiony na zadawanie obrażeń. Mag ma za to pełnić rolę medyka.

Blightbound screen z walki w grze
Pomimo mrocznej stylistyki, ekran rozświetlają kolorowe animacje zaklęć bohaterów.

Oczywiście każda rola ma kilku swoich przedstawicieli. Twórcy regularnie dodają do gry nowych bohaterów, potwory, mapy oraz wyposażenie.

Służy ona do tworzenia przedmiotów i ulepszania naszej postaci.

Autorzy zapowiedzieli ponad 20 unikalnych, grywalnych postaci. Każda z nich ma własną linię fabularną i zestaw umiejętności.

Co więcej, czeka nas też ponad 100 różnych przedmiotów do zdobycia i wytworzenia.


Blightbound – świat pełen niebezpieczeństw

Fabuła zabiera nas do świata, w którym dzielni bohaterowie pokonali Tytana Cieni. Jednak pokój nie trwał długo. Z martwej skorupy tytana wyłoniła się Zaraza.

To trująca mgła, która natychmiast obiegła świat i zmieniła wystawione na jej działanie istoty w mroczne stwory.

Do odkrywania coraz mroczniejszych lochów zachęcają ręcznie rysowane dwuwymiarowe modele postaci. Reszta terenu jest wykonana w trójwymiarze.