Black Seas rozwinie żagle 12 października

Black Seas to nowa gra bitewna symulująca potyczki okrętów na przełomie XVIII i XIX wieku. Wydawca Warlord Games zadbał o to aby każdy aspirujący admirał z łatwością rozpoczął kolekcjonowanie swojej floty.

W dniu premiery na sklepowe półki, te tradycyjne i wirtualne, trafi szeroka gama produktów. Wśród nich znajdą się zestaw startowy dla dwóch graczy oraz podręcznik z zasadami w wersji standardowej i limitowanej. Dodatkowo gracze będą mogli sięgnąć po dodatki rozszerzające floty z boksu dla dwóch graczy.

Zestaw startowy odda pod nasze dowództwo siły Anglii i Francji. Łącznie złoży się na nie dziewięć plastikowych okrętów w skali 1:700. Mowa tu o trzech fregatach i sześciu brygach. Naturalnie nie zabraknie podręcznika z zasadami w miękkiej oprawie.

Dodatkowo otrzymamy wszelkie niezbędne miniaturowym okrętom akcesoria – żagle, olinowanie, flagi, a także karty i żetony do gry. Wydawca nie zapomniał również o miarkach, kościach i macie do gry w formacie A0.

W każdym boksie znajdzie się też ekskluzywny model w skali 28mm, przedstawiający dzierżącego pistolet weterana mórz i oceanów.

Podręcznik z zasadami będzie można nabyć osobno. Wersja podstawowa nie różni się niczym od tej ze startera. Na 96 kolorowych stronach gracze prócz zasad znajdą poradniki dotyczące malowania i modelowania, a także zdolności charakterystyczne dla poszczególnych frakcji.

Warlord Games postarało się aby Black Seas można było łączyć w kampanie z grą Black Powder, kolejnym tytułem oferowanymi przez wydawnictwo.

Gratką dla kolekcjonerów okaże się zapewne wydanie specjalne podręcznika. Zawartość pozostanie bez zmian względem wersji podstawowej. Różnić będzie się ono okładką, wykonaną ze sztucznej skóry.

Warto zaznaczyć, iż wydanie kolekcjonerskie jest limitowane, a zamówienia można było składać w ramach oferty przedpremierowej. Według informacji ze strony Warlord Games dostępna jest już tylko niewielka ilość egzemplarzy.

Black Seas podręcznik z zasadami w wersji kolekcjonerskiej

Do obu wersji podręcznika wydawca dołoży wspomniany wcześniej metalowy model wilka morskiego.

Nie zapomniano również o ofercie dla graczy, którzy nie chcą sięgać po zestaw dla dwóch osób. Do sklepów trafią boksy zawierające floty angielską i francuską oraz historyczne okręty flagowe.

W pudełkach z flotami znajdziemy trzy fregaty, sześć brygów i jeden okręt flagowy. Decydując się na jeden z dwóch okrętów historycznych chwycimy za stery legendarnych HMS Victory i L’Orient.

Premiera Black Seas już jutro.