Black Rose Wars

Black Rose Wars po polsku dzięki Czacha Games

Nadchodzi kolejny po Deep Madness hit od Czacha Games. Jutro punktualnie o godz. 10, wystartuje przedsprzedaż polskiej edycji Black Rose Wars, planszowego hitu ufundowanego na Kickstarterze. Premiera szykowana jest na listopad, a w przedsprzedaży polski wydawca przygotował mnóstwo niespodzianek.

W grze Black Rose Wars, osadzonej w świecie Nova Aetas, od 2 do 4 graczy wciela się w magów rywalizujących w turnieju, który ma na celu wyłonić następcę Wielkiego Mistrza. W ten sposób posiądą moc Czarnej Róży – potężnego artefaktu dającego dostęp do Zapomnianej Magii. Za arenę zmagań posłuży Dwór Czarnej Róży – modularna plansza, którą gracze będą przygotowywać przed każdą rozgrywką.

W trakcie gry gracze będą studiować zaklęcia różnych szkół magii i wykorzystywać je do zdobycia przewagi nad przeciwnikami. Ale oprócz walki między sobą, magowie muszą zważać na moc Czarnej Róży, ponieważ ten artefakt żyje własnym życiem i w trakcie gry może stać się zbyt potężnym, aby ktokolwiek mógł posiąść jego moc.

Umiejętne poruszanie się po planszy, rzucanie potężnych czarów i walka z przeciwnikami to klucz do zwycięstwa w wyborach na Wielkiego Mistrza!

Black Rose Wars komponenty
Tyle zawartości czeka na nas w samej podstawce! A wydawca przygotował jeszcze inne dodatki.

Zapamiętajcie sobie – godz. 10:00, wtorek, 18 maja, rusza przedsprzedaż tej wspaniałej planszówki. Wersja podstawowa w przedsprzedaży będzie kosztowała 349 zł. Dodatkowo każdy kto zamówi grę w przedsprzedaży otrzyma dodatek Ordalia gratis! Dodatek ten nie będzie później dostępny w regularnej sprzedaży i jest to jedyna szansa na jego dostanie.

Poza zestawem podstawowym wydawca uruchomi przedsprzedaż limitowaną – tylko 20 sztuk – dodatku zawierającego wszystkie cele odblokowane podczas kampanii na Kickstarterze, tzw. Sator Box. Pudełko to zawiera: 17 nowych magów, 73 dodatkowe figurki, 13 nowych kafelków pokoi, 11 nowych szkół magii, mnóstwo kart zaklęć, zadań i wydarzeń. Ponadto rozszerza grę o tryb solo, kampanię i asymetryczne wersje wszystkich magów w grze.

Dodatek ten będzie dostępny tylko w wersji angielskiej, ze względu na obostrzenia narzucone przez oryginalnego wydawcę Ludus Magnis Studio. Słowa uznania należą się Czacha Games za sam fakt wynegocjowania możliwości zakupu tego dodatku poza kampanią.

Black Rose Wars figurki
Gracze wcielą się w jednego z czterech magów, z czego każdy z nich będzie specjalizował się w innej szkole magii.

Oprócz tego w sklepie wydawcy będzie można zakupić akcesoria do gry – dedykowaną playmatę, insert, zestaw sześciu drewnianych rzeźbionych misek i artbooka.

Premiera Black Rose Wars jest planowana na listopad 2021 r. My już nie możemy się doczekać i pilnie uczymy się rzucać potężne zaklęcia.