Yggdrasil: Chronicles drzewo

Będzie polska wersja Yggdrasil: Chronicles

Czacha Games nie zwalnia tempa i zapowiada wydanie po polsku kolejnej świetnej gry. Chodzi o Yggdrasil: Chronicles, czyli następcę niedostępnej już gry kooperacyjnej.

Po dużym ogłoszeniu, jakim było zapowiedź wydania polskiej edycji Deranged, Czacha Games na połowę 2020 roku szykuje dla graczy kolejny potencjalny hit. Yggdrasil: Chronicles to kooperacyjna gra dla od jednego do pięciu graczy, w której wcielamy się w nordyckich bogów i staramy się zapobiec zagładzie tytułowego Yggdrasil, czyli mitycznego drzewa życia.

Podczas rozgrywki musimy ciągle odpierać zmasowane ataki potworów, leczyć drzewo życia i nieustannie zapobiegać ziszczeniu się warunków końca gry.

Grę można przegrać na wiele różnych sposobów – śmierć któregokolwiek z bogów, zapełnienie planszy lodowymi lub ognistymi gigantami, czy zabicie zbyt wielu osób przez Jormunganda.

Bogowie wygrywają grę tylko pod jednym warunkiem – Nidhögg dotrze do końca toru czasu zanim Yggdrasil padnie.

Yggdrasil: Chronicles
W nowej wersji zwykłą planszę zastąpiono trójwymiarowym modelem drzewa. Teraz rozgrywka jest jeszcze bardziej klimatyczna.

Zapowiadana gra jest następcą Yggdrasil z 2011 roku, której trzon rozgrywki również polegał na uratowaniu tytułowego drzewa. Oryginał został zapamiętany głównie za świetne oddanie klimatu mitologii nordyckiej oraz duży poziom trudności.

Rozgrywki kończące się zwycięstwem graczy należały do rzadkości. Nakład tej wersji wyczerpał się już kilka lat temu, ale wydawca zamiast dodruku przygotował odświeżoną wersję gry z kilkoma zmianami.

Tradycyjną planszę zastąpiono trójwymiarowym modelem drzewa życia, po którym będziemy przesuwać bogów i potwory. Takie rozwiązanie nie tylko dodaje grze klimatu, ale wpływa również na jej mechanikę i planowanie ruchu, ponieważ poszczególne poziomy mogą być obracane wokół osi.

Zmieniono też niektóre zasady gry i wprowadzono łatwiejszy tryb w celu wdrożenia się w zasady przez nowych graczy.

Yggdrasil: Chronicles
O klimat zadbano również projektując wygląd księgi zasad.

Oprócz powyższych zmian w Yggdrasil: Chronicles czeka na nas tryb kampanii, w trakcie której gracze będą musieli wykonać określone zadania zanim Nidhögg dotrze do końca toru czasu.

Poszczególne scenariusze łączy linia fabularna, a nasi bogowie będą mogli się rozwijać i nabywać nowe umiejętności w zależności od tego czy dany scenariusz wygramy, czy przegramy.

Polska premiera gry jest zapowiadana na czerwiec 2020 roku.