Batman otrzyma własną edycję Talismanu na 80. urodziny

Właśnie zdradzono, że drugą z zapowiadanych na ten rok licencjonowanych edycji legendarnej gry planszowej będzie Talisman: Batman Super-Villains Edition.

Wydawnictwo USAopoly, które obiecało fanom przynajmniej dwie nowe wersje czwartej edycji Talismanu w tym roku, planuje wywiązać się z tego zobowiązania w świetnym stylu. Pomysł połączenia Talismanu z serią Kingdom Hearts wywołał mieszane uczucia wśród graczy, jednak okazało się, że najlepsze pozostało na koniec. Właście pojawiło się oficjalne obwieszczenie ucinające wszelkie spekulacje.

Połączenie mechaniki legendarnej planszówki z fabułą komiksowego uniwersum Batmana staje się faktem.

Klimat historii o mrocznym rycerzu ma szansę na stworzenie idealnej kompozycji z kultową grą planszową. Żeby było ciekawiej, rozległy świat magii i miecza zostanie przekształcony w jeden specyficzny budynek. Miejscem zmagań poszukiwaczy stanie się szpital psychiatryczny dla kryminalistów Arkham Asylum.

Ciężko zresztą mówić o poszukiwaczach, ponieważ gracze wcielą się w najbardziej znanych komiksowych złoczyńców. Odpowiednikiem kręgów na mapie świata będą piętra szpitala oraz centralna wieża. Główną przeszkodą, największym utrudnieniem i wyzwaniem będzie sam Batman.

Ten gracz, któremu uda się pokonać bohatera i uwolnić pozostałych osadzonych, zdobywa tytuł Króla lub Królowej Podziemia.

Talisman Batman Super-Villains Edition plansza i karty

Na ten rok przypadają 80. urodziny człowieka-nietoperza. Cała akcja związana jest więc bezpośrednio właśnie z tym wydarzeniem. W mrocznym, ale kolorowym pudełku znajdziemy między innymi 13 figurek i kart postaci, ponad 100 kart przygód, stylizowane kości do gry oraz klimatycznie ilustrowaną planszę.

Styl artystyczny czerpie z najlepiej sprzedających się komiksów DC, czyli „New 52”.

Premiera gry Talisman: Batman Super-Villains Edition zapowiadana jest na czerwiec tego roku.