Pamiętacie jeszcze Avatara? Są pierwsze grafiki koncepcyjne sequelu

W 2021 roku powracamy na Pandorę. Tym razem mamy poznać zupełnie nowego regiony tego obcego świata. Czyżby zapowiadał się nowy rekord?

Długa cisza, która zapadła po hucznych zapowiedziach kolejnej części Avatara, w końcu została przerwana.

Zamiast kolejnych parków rozrywki, samochodów i ubrań korzystających ze znanej marki, podarowano fanom świetny noworoczny prezent w postaci pierwszych grafik koncepcyjnych.

Jest ich tylko kilka, jednak robią wrażenie.

Wyjątkowe krajobrazy niezmąconej technologią kosmicznej natury przypominają, dlaczego warto czekać.


Nie jeden, ale cztery

Pierwsza część Avatara przez długi czas była najbardziej dochodowym filmem w historii kina. Po przeszło dekadzie oczekiwania na kontynuację, ta chwila zaczyna nabierać realnych kształtów.

Początkowo sequel miał stać się faktem w 2014 roku, jednak w głowie Jamesa Camerona zaiskrzył nowy pomysł. Zapadła decyzja, by nagrać nie jeden, ale cztery nowe filmy.

Pojawiły się plany wykorzystania raczkujących jeszcze wtedy technologii, co skutecznie rozciągnęło cały proces w czasie.

Pierwszy z planowych filmów ma wkroczyć na ekrany kin w grudniu 2021 roku.

Od 2017 jednocześnie kręcona jest druga i trzecia część kinowego Avatara. Tajemnica została dochowana sumiennie. Nie było praktycznie żadnych przecieków.

Wiadomo jedynie, że w drugim Avatarze ujrzymy nową generację bohaterów. Historia przeniesie nas o lata w przyszłość.

Poznamy losy potomków ludzi urodzonych w bazie wojskowej na Pandorze, dzieci Jake’a Sully’ego oraz Neytiri, a także nowe klany Na’vi.

Członkowie obsady musieli na potrzeby produkcji nauczyć się nurkowania, wiadomo też o wykorzystaniu technik kręcenia pod wodą, więc z całą pewnością film w dużej mierze będzie skupiał się na życiu oceanicznym.

Reszta to wciąż jedynie tylko domysły.


Źródło

Event
Zbiórka
Location
w polszy
Start time
10.05.2020
Event status
Not started