akeya zbiórka wspieram.to

Zbiórka na Akeya RPG trwa!

Niedawno, bo 10 marca wystartowała zbiórka na osadzonego w świecie dark fantasy Akeya RPG. Kampania na Wspieram.to nabiera rozpędu, a projekt osiągnął już ponad 40% swojego celu w zaledwie dzień po starcie!

Zbiórka na sandboxowego RPG utrzymuje całkiem niezłe tempo. Do końca kampanii pozostały prawie dwa miesiące. Mimo tego, niewiele zostało już do uzyskania połowy celu kampanii.

Wstępnie podany termin dostawy podręczników to Maj 2022.

Kampania ma pokryć koszty związane z wydrukiem oraz wydaniem podręcznika. Książka zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do poznania całego rozległego uniwersum Akeyi oraz systemu gry.

Sam podręcznik ma pomieścić między 250, a 300 stron. Co wydaje się imponującym wynikiem jak na debiut. Książka otrzyma twardą oprawę, a wnętrze wypełni się po brzegi autorskimi ilustracjami utrzymanymi w mrocznej stylistyce.

Razem z podręcznikiem otrzymamy aż trzy przygody, które mają za zadanie zapoznać nas z mechaniką gry oraz wciągnąć do świata Akeyi. Poza tym autorzy dorzucą kilka ciekawych dodatków, które zwiększą immersję i pomogą w organizacji rozgrywki.

Nie tylko podręcznik

Zbiórka na wspieram.to, oferuje wiele progów wsparcia. Od kwoty 75 złotych, otrzymujecie podręcznik w formie elektronicznej, wraz z kartami postaci, mapami i instrukcjami do portalu Roll20.

Fizyczny podręcznik dostaniecie od kwoty 200 złotych, wraz z wersją PDF. Do tego zestawu dołączone są także zakładki i naklejki związane z uniwersum. Nieco wyższy próg 250 zł dorzuca także teczkę z mapami i rekwizytami do gry.

Za 400 złotych otrzymacie wszystko, o czym wspomnieliśmy powyżej oraz drewnianą suchościerną planszę. Kolejny próg w wysokości 520 złotych dorzuca Weshlandzką Grę Rozgrzewkową z dodatkową przygodą. Ponadto w tym progu wsparcia otrzymacie przygodę grozy pod tytułem Gdzie jestem.

Gra Weshlandzka to zbiór 250 kart, które zawierają scenariusze oraz spis elementów, które gracz musi zawrzeć w czasie improwizacji. Dzięki temu nasi gracze mogą lepiej wczuć się w grę i uruchomić wyobraźnię.

Akeya RPG próg
A tak prezentuje się Akeya w pełnej krasie wraz ze wszystkimi dodatkami.

W jednym z przykładowych scenariuszy zaprezentowanych przez twórców było przedstawienie swojej postaci przed księżniczką. Każda z prezentowanych postaci posiadała jeden charakterystyczny atrybut, wokół którego toczyła się historia bohatera.

Płacąc 720 złotych, zapewniacie sobie także zestaw oryginalnych, akeyskich kości, wraz ze sporych rozmiarów mapą Akeyi naniesioną na płótno. Ostatni próg to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów edycji rozszerzonych.

Za 1000 złotych dostaniecie wszystkie wspomniane gadżety wraz z podręcznikiem oraz koszulkę z nadrukiem. Ponadto spersonalizowane podziękowania w formie listu i wersji audio i dostęp do wszystkich materiałów jako tester. Do tego dochodzi także artbook w twardej okładce, jeśli uda się osiągnąć próg go fundujący.

Projekt wesprzecie też w formie mecenatu. Informacje na temat tego rodzaju wsparcia również znajdują się na stronie zbiórki.

Dodatkowe progi

Poza głównym celem kampanii, który ma ufundować grę, przewidziano także kilka dodatkowych progów. Zaliczają się do nich między innymi rekwizyty do sesji wraz ze ściągami, naklejki, scenariusze oraz ilustracje.

Ponadto przy progu 80 tysięcy złotych każdy z podręczników otrzyma mapę Akeyi, a od 140 tysięcy złotych wszyscy wspierający otrzymują aplikacje Akantur za darmo.

Mapa Akeya RPG
Ten rozległy świat aż prosi się o przeżycie w nim przygody!

Aplikacja Akantur to specjalnie zaprogramowany na potrzeby gry program. Pozwala on na zapisywanie i przeliczanie statystyk oraz tworzenie kart postaci.

Na stronie zbiórki udostępniono również kilka filmów z sesji, warto się temu przyjrzeć, jeśli cały projekt Was zainteresował. Do każdej ważniejszej mechaniki gry został przypisany krótki film, który wszystko tłumaczy.

Co takiego ma w sobie Akeya?

Mimo to, że uniwersum Akeyi to projekt budowany od zera, to Autorzy dokładnie przemyśleli wszystkie fabularne niuanse. Dlatego świat Akeyi ma być spójny i jak najbardziej realistyczny. Więcej o tej kwestii wspomnieliśmy też w zapowiedzi Akeyi.

Ciekawy aspekt to również rozwój postaci, który nie jest powiązany z wojażami czy doświadczeniem, a odgrywaniem postaci. Na końcu sesji poczynania bohaterów należy przyrównać do cech charakteru Bogów Stwórców.

Dzięki temu gracz rozwija postać o tak zwane Przyświecenia. Jednak to Game Master określa, czy dana cecha odzwierciedla postać. Ten system pozwala zarówno na rozwinięcie próżnej postaci nastawionej wyłącznie na zysk, jak i bezinteresownego, błędnego rycerza.

Akeya RPG weshlandzka gra rozgrzewkowa
Tak wygląda wspomniana gra rozgrzewkowa. Więcej o niej dowiecie się z filmów twórców!

Dużo poświęcono również mechanice craftingu. W trakcie rozgrywki gracz może zająć się wykonywaniem fajek z drewna lub nawet zbudować swoją własną łódź.

Akeyi z pewnością nie można odmówić ogromu treści, którą oferuje, dlatego też autorzy mają w zamiarach kontynuować swoje serie filmów. Dzięki temu łatwiej przyswoicie wszystkie systemy oraz zrozumiecie mechaniki na prostych przykładach.

RPG Akeya to gra stworzona zarówno do przygód dla graczy lubiących akcję i walkę, jak i tych, którzy kochają polityczne gierki. Bohaterowie graczy mogą wcielić się w awanturników-najemników bądź szlachciców walczących o władzę.

Możliwości jest rzecz jasna o wiele, wiele więcej.

Dla fanów mrocznych klimatów również przygotowaliśmy coś specjalnego. Niedawno wystartowaliśmy z nowym cyklem opowiadań bandurkowego autorstwa, sprawdźcie naszą twórczość!

Event
Akeya RPG - trwająca zbiórka
Location
wspieram.to
Event status
Finished
Mariusz Wilczek
22 marca 2021
12:19

Autorzy Akeya RPG udostępnili starter swojej gry!

Pozwala on rozegrać krótką, jednostrzałową sesję z wieloma zakończeniami. W pliku znajdują się karty postaci, plansze i żetony. Wszystko rozpisano krok po kroku więc każdy może zanurzyć się w świat Akeyi.

Idealna opcja dla osób, które wahają się nad wsparciem projektu!