Agon pomarańczowe logo na czarnym tle

AGON – zbiórka na polskie wydanie mitologicznego RPG

Wydawnictwo Stinger Press nie zwalnia i startuje z kampanią na wspieram.to. Zbiórka ma pokryć koszty polskiego wydania gry AGON, autorstwa Johna Harpera i Seana Nittnera. Dzięki grze wcielimy się w mitycznych herosów i heroiny powracających do domu po wojnie. Bogowie jednak zawiedli ich na dziwne i niebezpieczne wyspy.

Wydawnictwo Stinger Press odnosi ostatnio wiele sukcesów. Poprzednie zbiórki na Ostrza w mroku oraz Czarny Kod zostały ufundowane z całkiem niezłym wynikiem.

Zbiórka na polskie wydanie wystartowała drugiego grudnia a zakończy się w połowie stycznia 2021 roku. W dwa dni kampania osiągnęła już 90% celu.

Dolny próg wsparcia to 50 zł, zapewnia on podstawowy podręcznik w wersji elektronicznej. Od 140 złotych otrzymamy wersję papierową w twardej oprawie i PDF.

Autorzy polskiej edycji wypełnią książkę kolorowymi ilustracjami.

Za większe wpłaty dostaniemy książki oprawione w skórę. Co ciekawe, jest też ekskluzywna wersja za 4500 złotych.

Ta najdroższa opcja to książka w drewnianej oprawie, obciągnięta bydlęcą skórą, a wszystko zwieńczają zdobienia z kamieni. To jedyny taki egzemplarz, który z pewnością można uznać za małe dzieło sztuki.

Agon podstawowy podręcznik kolorowy na białym tle
Tak prezentuje się podstawowa wersja podręcznika – minimalistyczna i nowoczesna.

Polska edycja AGON dostanie też mały dodatek. Zawiera on osiem wysp. Autorem dodatku jest Andrzej „Enc” Stój, to między innymi autor gry fabularnej Nemezis.

Jest też pewna ważna kwestia, o której wspomina Stinger Press i o czym również należy pamiętać. Wsparcie gry wiąże się też ze znacznym wsparciem polskich firm, które są związane z branżą wydawniczą.


O mechanice słów kilka

Autorzy polskiego wydania obiecują nam łatwą mechanikę. Postać stworzymy szybko i bezboleśnie, a przyswojenie zasad zajmie moment. Wszystko po to, aby jak najszybciej wskoczyć do świata gry.

W trakcie sesji wszystkie konflikty rozwiąże system „jednego rzutu”. Osoby, które biorą udział w konflikcie, rzucają kośćmi w trakcie jednej rywalizacji.

Wynik określa jednocześnie przebieg wszystkich działań postaci, które biorą udział w zdarzeniu. Tak wygląda każda sytuacja konfliktowa i próba w grze.

System ten ma wciągać wszystkich w aktualne wydarzenia i narzucić szybsze tempo rozgrywki.


Wyższe progi wsparcia

W przypadku, gdyby kwota kampanii przekroczyła główny cel, czyli wydanie gry, przewidziano też dodatkowe progi.

50 tysięcy zapewnia futerał na książkę każdemu wspierającemu, a od 60 tysięcy dostaniemy trzy zakładki. Kolejne progi zostaną przeznaczone na okucie rogów podręcznika i wsparcie dowolnej organizacji praw kobiet.

Od 100 tysięcy i wyżej, autorzy przeznaczą dodatkowe egzemplarze dla bibliotek i stowarzyszeń fantastyki. Przeznaczą też środki na rozwój firmy i zakup kolejnych licencji.


AGON – historia pełna heroizmu i dynamicznych bitew

W trakcie rozgrywki będziemy pracować nad zbudowaniem swojego własnego mitu. Wcielimy się w herosów i heroiny, którzy trafili pośród tajemnicze i niebezpieczne wyspy.

Bohaterowie trafili w ten rejon, gdy wracali do domu z wojny. Jak się okazuje miejsce, do którego trafili jest pełne niebezpiecznych istot.

To właśnie tutaj nasze postacie mają okazję wykuć swoją wieczną legendę i stać się prawdziwymi bohaterami.

Nie tylko staniemy do walki z potworami, ale dojdzie też do pojedynku z samymi mitycznymi bogami.

Jeśli interesują Was gry fabularne, które związane są z mitologią, to sprawdźcie naszą recenzję Słowian. To gra opierająca się o naszą rodzimą – słowiańską mitologię