Age of Sigmar w planszowej wersji – The Rise and Fall of Anvalor

Warhammer: Age of Sigmar: The Rise and Fall of Anvalor to nowa gra planszowa od wydawnictwa WizKids. Gra jest już dostępna w sklepach na zachodzie.

Amerykanie już grają. Wczorajsza premiera gry planszowej opartej na świetnej grze bitewnej z uniwersum Warhammera nie przeszła bez echa. Na pewno wielu graczom niełatwo będzie oswoić się z widokiem swoich ulubionych figurek w płaskiej formie wizerunku na karcie, jednak mówią, że warto.

Gra ma do zaoferowania całkiem sporo – 6 frakcji, każda z czterema różnymi aspektami, różne poziomy trudności, a nawet możliwość gry solo.

W wielkim skrócie zabawa w Warhammer: Age of Sigmar: The Rise and Fall of Anvalor polega na zdobywaniu punktów dla swojej frakcji. Ta, która na koniec gry będzie miała najwięcej, wygrywa.

Punkty potrzebne do wygranej zdobywa się poprzez konstrukcję nowych budynków w mieście oraz pokonywanie wrogów podczas zawziętych ataków.

Głównym zajęciem graczy jest umiejętne zarządzanie zasobami. Do wygranej niezbędne jest sprytne osłabianie sojuszników, a także wykorzystywanie ich wsparcia po to, by zdobyć nagrody za zadanie ostatecznego ciosu.

Recenzja gry w języku angielskim

Można więc liczyć na dużo myślenia, głęboka strategię oraz chłodne kalkulacje w dużo zgrabniejszej i poręczniejszej formie niż figurkowy pierwowzór.