Adepta Sororitas do Warhammer 40k od dziś w przedsprzedaży

Po wielu latach pozornie próżnych modłów do Imperatora nadeszła ta wiekopomna chwila. Około 10:00 rano na stronie wydawcy Games Workshop ruszył jeden z najbardziej wyczekiwanych pre-orderów wszech czasów.

Plastikowe Adepta Sororitas były płonnym marzeniem wielu graczy, odkąd jestem w stanie sięgnąć pamięcią. Jak widać marzenia się spełniają, a cierpliwość zostaje nagrodzona.

O zawartości zestawu armijnego pisaliśmy już wcześniej, możecie zapoznać się z nią tutaj.

Ciekawym jest natomiast fakt, że wraz ze startem przedsprzedaży, Games Workshop zaprezentowało kolejne pudełka, które ukażą się w bliskiej, acz chwilowo nieokreślonej przyszłości.


Co dalej?

Podstawą każdej armii Adepta Sororitas będą naturalnie fanatyczne zakonnice, odziane w czarne zbroje i dzierżące całą masę śmiercionośnych zabawek.

Modele zawarte w zestawie armijnym to figurki single pose, nie oferujące żadnej możliwości personalizacji. W przypadku standardowego pudełka z podstawową piechotą otrzymamy naturalnie znacznie więcej elementów, pozwalających nam złożyć modele zgodnie z naszą wizją.

Wydawca obiecuje wręcz absurdalną ilość niektórych części, np. głów.

Zawartość nadchodzącego, podstawowego zestawu Adepta Sororitas
Według wydawcy w zestawie ma znaleźć się „absurdalna” ilość głów

Zestaw podstawowej piechoty umożliwi nam również złożenie dwóch dodatkowych rodzajów jednostek.

Pierwsze to tzw. Dominions, wyspecjalizowane w zwalczaniu pojazdów.

Dołączą do nich Celestians, elitarna straż przyboczna towarzysząca dowodzącym oddziałami kanoniczkom.


Bohaterek ci u nas dostatek

Czym byłaby armia do Warhammer 40k bez stojących na jej czele bohaterów.

Na szczęście grający Adepta Sororitas będą mieli z czego wybierać. Wydawca zaprezentował pięć modeli, które poprowadzą nasze siostrzyczki ku chwale.

Wśród figurek znajdą się nowe wersje starych jednostek, takich jak Dialogus, Hospitaller oraz Imagifier, a także nowe, wieloczęściowe wydanie kanoniczki.

Uwagę przykuje też zapewne model Junith Eruita. Figurka idealnie oddaje ducha Warhammer 40k. Niewiele systemów może pochwalić się modelem latającej, uzbrojonej w miotacze ognia ambony.

Wydawca obiecuje, iż to dopiero początek, a graczy czeka jeszcze niejedna niespodzianka.