A Song of Ice and Fire – wsparcie artyleryjskie dla Nocnej Straży

Dowódcy Nocnej Straży otrzymali możliwość wcielenia do swych wojsk machin bojowych. Nowy zestaw zawierający katapultę jest już w sprzedaży.

Wydawca CMON przygotował coś specjalnego dla wszystkich, którzy łuki lub kusze zaszczycają co najwyżej pobłażliwym uśmiechem. Nocna Straż, jedna z frakcji systemu A Song of Ice and Fire, może teraz sięgnąć po znacznie cięższe argumenty.

Kupiłem katapultę…

Kasta Budowniczych, specjalna sekcja strażników odmrażających sobie to i owo na Murze w imię bezpieczeństwa Westeros, to zmyślna gromadka. W chwilach wolnych od wykuwania mieczy i łatania pancerzy konstruują bowiem również potężne machiny bojowe. Najnowszym efektem ich wysiłków jest katapulta.

W pudełku gracze znajdą dwa modele katapulty wraz z załogą oraz dwie karty opisujące ich umiejętności. Plastikowe modele są złożone i gotowe do gry zaraz po wyjęciu z pudełka. Cechuje to wszystkie zestawy A Song of Ice and Fire.

A Song of Ice and Fire - Builder Stone Thrower - zawartość zestawu
W pudełku znajdziemy dwa modele katapulty wraz z załogą i karty

Choć powolna, katapulta oferuje strażnikom możliwość kąsania przeciwników na odległość. Dużą odległość. Zasięg machiny jest nieograniczony. Ponad to ignoruje ona stojące na linii strzału przeszkody oraz rzuty obronne.

Monstrum posiada oczywiście kilka słabości równoważących jej zalety. Wystawienie jej to spora inwestycja punktowa. Prócz tego ilość katapult w armii podlega limitowi dwóch sztuk.

Nie mogą one również brać na cel pojedynczych przeciwników oraz jednostek, które za bardzo się zbliżą.

Zestaw można zamawiać na stronie wydawcy i u lokalnych dystrybutorów.