31 Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier – relacja tekstowa na żywo

Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w 2020 roku będzie wyjątkowy. Tym razem zamiast w Łodzi, wszystko odbędzie się online. Z natury Bandurki są dosyć wścibskie, więc nie zabraknie nas nawet na edycji cyfrowej festiwalu!

Festiwal będzie trwał cały weekend od 14 do 15 listopada. Organizatorzy mimo trudności, zaplanowali wiele ciekawych wydarzeń.

Czego się spodziewać? Wywiadów i panelów dyskusyjnych, spotkań poświęconych grze Cyberpunk 2077, a także strefy gier. Podczas imprezy odbędzie się też turniej League of Legends.

Pośród wielu znakomitych gości, nie zabraknie takich osób jak Mike Pondsmith, Adam Badowski czy Bill Sienkiewicz.

Oczywiście będzie też możliwość zakupu komiksów od twórców i wystawców, którzy będą brali udział w festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier to największa impreza poświęcona tej tematyce w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Dawniej, do roku 1998 odbywał się pod nazwą Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu.

Tematyka festiwalu została poszerzona również o rozrywkę elektroniczną. Zeszłoroczną edycję, która odbyła w Łodzi, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.


Bandurki na 31 Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier

My również postanowiliśmy się wybrać na tę imprezę. Przez cały czas trwania MFKiG będziemy relacjonować wam wszystkie najważniejsze wydarzenia.

Dlatego jeśli z pewnych powodów nie będziecie mogli uczestniczyć w tym festiwalu zdajcie się na Bandurki!

Event
31 Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier
Location
Online
Start time
14-15 Listopada 2020
Event status
Finished
Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
21:50

Festiwal kończy się krótką mową Adama Radonia - dyrektora MFKiG.

 

Wszystkie nagrania z wywiadów i rozmów będą dostępne na stronie głównej wydarzenia jeszcze przez dwa tygodnie.

 

Nie pozostaje nam nic innego, jak również się pożegnać. Dobranoc!

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
21:45

Cezary Skorupka i Marcin Surma omówili proces twórczy swojej gry. Wytłumaczyli też, jaki koncept stał za rozwinięciem klasycznego SUPERHOT o bezpłatny dodatek MIND CONTROL DELETE.

 

Dowiedzieliśmy się, na jakie dylematy trafili twórcy, kiedy rozwijali swoją grę o dodatkowe godziny i zawartość. Tworzenie gry to proces wybierania odpowiednich kompromisów pomiędzy wizją autorów, a opinią odbiorców.

 

Usłyszeliśmy, jak układała się współpraca między Marcinem Surmą i Cezarym Skorupką. Warto wspomnieć, że panowie nie są jedynymi członkami zespołu. W procesie twórczym uczestniczyło około dziesięciu osób.

 

Skoro mowa o liczebności zespołu, to porównano też plusy i minusy pracy w dużym, lub małym zespole. Zespół produkcyjny mimo zmęczenia ceni sobie swobodę twórczą, jaką daje praca w mniejszej grupie.

 

Pora na ostatni punkt programu Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Już za chwilę festiwal zostanie oficjalnie zamknięty.

 

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
21:12

W rozmowie z Bartkiem Biełuszko poznaliśmy kilka szczegółów z tworzenia gry Outriders. Usłyszeliśmy nieco o możliwości dostosowania postaci w trakcie jej tworzenia przez graczy.

 

Powiedziano także kilka słów o dostosowaniu świata do realiów, które założyli sobie twórcy. Między innymi dostosowania strojów, broni czy przedmiotów codziennego użytku, które mają budować autentyczność.

 

Oczywiście wiele tematów było owianych tajemnicą w związku z tym, że gra nadal jest w produkcji. Premiera zapowiedziana na 2 lutego 2021.

 

Ostatnia rozmowa przed zamknięciem festiwalu to wywiad z Cezarym Skorupką i Marcinem Surmą. Rozmowę prowadzi Joanna Birek. Panowie opowiedzą powstawaniu gry SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE.

 

To znakomicie przyjęty shooter roguelike, w którym czas płynie tylko wtedy, kiedy gracz się porusza.

 

Screen wywiadu z twórcami SUPERHOT MIND CONTROL DELETE

 

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
20:32

Zbliżamy się do końca Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Przedostatnie spotkanie przed zamknięciem festiwalu to rozmowa z Bartkiem Biełuszko.

 

Art Director ze studia People Can Fly rozmawia z Radosławem Nałęczem. Będą mówić o tym, jak tworzyć świat i postacie w grach AAA.

 

Omówią także grę Outriders. To kooperacyjny RPG shooter osadzony w mrocznym świecie science fiction. Podczas rozgrywki odwiedzimy nieznaną i niebezpieczną planetę. Wraz ze znajomymi staniemy do walki o przetrwanie.

Screen wywiadu z Bartkiem Biełuszko

 

 

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
19:15

Kolejnym wydarzeniem jest rozmowa z Łukaszem Kowalczukiem. Opowie on o rozwoju komiksowego Kickstartera w Polsce.

 

Przytacza on swoje projekty oraz omawia przykłady innych twórców, którzy korzystają z platformy.

 

Po tym spotkaniu odwiedzimy pracownię Grzegorza Rosińskiego. To rysownik wielu kultowych serii, między innymi Kapitana Żbika. Przybliży on nam kulisy swojej pracy.

 

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
18:04

Obecnie trwa wywiad z twórcami serii komiksowej Bradl. Marek Olsiecki i Tobiasz Piątkowski opowiadają o swoim ostatnim tomie z Marcinem Łuczakiem.

 

Seria Bradl toczy się wokół wydarzeń drugiej wojny światowej. Fabuła przedstawiona jest z perspektywy Kazimierza Leskiego o pseudonimie "Bradl".

 

To pełna akcji historia polskiego szpiega, który nieuchwytnie działał przeciwko okupantowi.

 

Następnie posłuchamy rozmowy z Tomaszem Kołodziejczakiem, który omówi 30 lat Egmont Polska.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
16:52

Odbyła się rozmowa z autorem komiksu Skalp. R.M. Guera opowiadał o swoich dziełach, procesie twórczym oraz o researchu, jaki wykonywał do swoich albumów.

 

Czeka nas jeszcze wywiad z Ernesto Gonzalesem. Autor Kapitana Bzyka powie o tym, co skłoniło go do stworzenia komiksu, który zabiera nas do lat siedemdziesiątych PRL-u.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
16:29

Bartosz Sztybor opowiedział nieco szczegółów na temat swojej pracy w kraju i za granicą. Mówił także o współpracy z CD PROJEKT RED.

 

Kolejne spotkanie, to kilka zdań od Tomasza Samojlika, który przedstawił swoje obecne komiksy. Poruszają one tematykę ekologii. Głównym tematem jednak jest Wiedźmun czyli komiksowa parodia znanej postaci, którą stworzył Andrzej Sapkowski.

 

Komiks nawiązuje także do takich serii jak Władca Pierścieni czy Gwiezdne Wojny.  W albumach z serii Wiedźmun poruszane są także aktualne wydarzenia ze świata.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
15:19

Kolejne spotkanie to wywiad z Billem Sienkiewiczem. Legendarny amerykański artysta rozmawia o komiksie, jako o jednym z najbardziej elastycznych mediów na świecie.

 

Artysta pracował przy seriach takich jak: Superman, Batman, Captain America czy X-Men.

 

Następnie odbędzie się rozmowa z Bartoszem Sztyborem - dziennikarzem, publicystą, scenarzystą i krytykiem. Będzie mówił o pracy dla zagranicznych wydawców.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
14:30

Przed chwilą Maciej Kur i Piotr Bednarczyk, w rozmowie z Marcinem Łuczakiem opowiadali o kolejnym tomie Kajka i Kokosza.

 

Teraz trwa krótka prezentacja średniometrażowej adaptacji komiksu Saschy Hommera - Insekt.  To historia przeciętnego chłopca o imieniu Pascal. Wszystko rozgrywa się w mrocznym, zamglonym mieście.

 

Mgła uniemożliwia dostrzeżenie różnic między mieszkańcami. Pewnego dnia chłopiec zostaje zidentyfikowany jako odróżniający się od reszty. To tutaj zaczyna się cała historia.

 

Adaptacja będzie filmem animowanym o stonowanych kolorach. Dzieło będzie wierne oryginałowi pod względem fabuły.

 

Premiera przewidywana jest na rok 2021.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
13:12

Przed nami rozmowa z polskimi wydawcami komiksowymi. Szymon Hplcman, Paweł Timofejuk, Bartosz Kurc i Marcin Kaliński opowiedzą o tym, jak rynek komiksowy radzi sobie w nowej rzeczywistości.

 

Usłyszymy o wyzwaniach, przed jakimi stanęli polscy wydawcy i jak udaje im się utrzymać w niełatwych czasach.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
13:09

Przed chwilą słuchaliśmy wywiadu z Chrisem Wildgoose. To rysownik, który tworzył między innymi Batgirl czy Batman: Nightwalker.

 

Opowiadał on o swojej twórczości, zamiłowaniu do mrocznej, gotyckiej tematyki oraz o jego młodzieżowej trylogii, Porcelana. To baśniowy komiks opowiadający o dziewczynce, która jest członkiem gangu bezdomnych.

 

Spotkanie z alchemikiem, który potrafi dosłownie tchnąć życie w porcelanę kompletnie zmienia losy dziewczynki.

 

Kolejne wydarzenie, to rozmowa z Tomaszem Bagińskim, od którego usłyszymy o fenomenie Wiedźmina. Reżyser opowiadał o swojej karierze i sukcesie zawodowym.

 

Usłyszeliśmy też kilka rad na temat dążenia do wypełniania swoich marzeń. Tomasz Bagiński zagłębiał się także nieco w fabułę Wiedźmina.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
11:39

Po wywiadzie, którego udzielił Brecht Evens przyszła pora na krótką prezentacja komiksu Prószyński. Odwieczne pieśni.

To album historyczny o zabarwieniu fantastycznym. O dziele opowiadał scenarzysta Piotr Komorowski oraz rysownik - Rafał Szłapa. Co ciekawe, komiks nie powstaje w formie grafiki komputerowej.

 

Każda strona jest misternie tworzona klasyczną metodą. Wszystko będzie później zeskanowane i wydane do druku.

 

Kolejne spotkanie jest poświęcone autorom komiksu Rycerz Janek. To nominowane do albumu roku dzieło Igora Wolskiego, Roberta Sienickiego i Jana Mazura.

 

Komiks jest komedią fantasy. Kolorowe i przepełnione akcją ilustracje przeplatane są z absurdalnym humorem. Klasyczne wątki zostały tutaj wywrócone do góry nogami.

 

Okładka komiksu Rycerz Janek kolorowa

 

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
10:40

Skończyła się rozmowa na temat znanej postaci komiksowej - Harley Quinn. Dominik Pańczyk i Piotr Jackowski rozmawiali o genezie postaci oraz jej dawnych i obecnych przygodach.

 

Następne spotkanie to wywiad. Brecht Evens rozmowie z Olgą Nizołek opowie o swojej twórczości i procesie tworzenia komiksów. Jego najbardziej znanym albumem jest Pantera.

 

To powieść graficzna o małej dziewczynce i wyimaginowanym kocie, który jej towarzyszy. Oprawa graficzna jest mroczna i budzi lekki niepokój.

Avatar
Mariusz Wilczek
15 listopada 2020
09:09

Zaczynamy drugi dzień Międzynarodowego Festiwali Komiksu i Gier.

 

Startujemy od wywiadu z autorką Szarosen. Tworzy humorystyczne, krótkie formy komiksowe. Opowie o swoich inspiracjach i planach na wydanie swojej twórczości w wersji drukowanej. 

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
21:01

Najlepszym polskim albumem został ogłoszony komiks Koniec lipca autorstwa Marii Rostockiej.

 

Następnie rozstrzygnięto konkurs na najlepszego wydawcę komiksów w Polsce. Zwycięzcą jest wydawnictwo Marginesy.

 

Nagrodę im. Papcia Chmiela, za zasługi dla polskiego komiksu otrzymuje Filip "FIL" Wiśniowski.  Który jest jednym z organizatorów oraz założycielem festiwalu Złote Kurczaki.

 

Gratulujemy wszystkim wygranym. Tym akcentem kończy się pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

 

Już jutro od godziny 9:00 wracamy do relacjonowania wydarzenia!

 

 

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
20:36

Rozstrzygnięto dwa wspomniane konkursy. Co ciekawe, po raz drugi w historii Międzynarodowego Festiwali Komiksów i Gier, konkurs na krótką formę komiksową wygrał obcokrajowiec.

 

Już za chwilę wyłoniony zostanie najlepszy polski album. O konkursie i nominowanych wspominaliśmy w poście z godziny 10:31.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
20:14

Rozpoczęła się Gala Festiwalowa, na której ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursów. Między innymi wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu na krótką formę komiksową. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs Komiksowa Odyseja Kosmiczna.

 

Prace konkursowe dostępne są na stronie głównej festiwalu.

Screen z Gali Festiwalowej MFKiG 31

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
19:36

Andrew MacLean opowiedział nieco o swojej pracy, uniwersum Head Loppera oraz początkach swojej kariery. Zostało także zadanych kilka pytań od fanów.

 

W pokazie zobaczymy powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w Łodzi.

 

Po tym pokazie pozostaje ostatni punkt dnia - Gala Festiwalowa.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
18:54

Powoli zbliżamy się do końca dnia pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier.

 

Trwa rozmowa z Grażyną i Zbigniewem Kasprzak. Spotkanie odbywa się z okazji premiery zbiorczego wydania pierwszych komiksów Zbigniewa Kasprzaka, jest to pierwsza część rozmowy.

 

Druga część dostępna jest w sekcji Sceny Premium.

 

Już za chwilę rozpoczyna się wywiad z amerykańskim twórcą komiksowym Adrew McLeanem. W wywiadzie z Jackiem Drewnowskim opowie między innymi o Head Lopperze.

 

To seria akcji fantasy z elementami humorystycznymi. Opowiada o nietypowych przygodach wikinga o imieniu Norgal. Walczy on z  ludźmi i potworami, a jego towarzyszką jest... Odcięta, gadająca głowa czarownicy Agaty.

 

 

 

 

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
17:33

Teraz wywiad z Markiem Turkiem, Tomaszem Kontnym i Krzysztofem Owedykiem. Rozmowa toczy się wokół Wydziału 7.

Jest to seria komiksów, której fabuła opowiada o fikcyjnym wydziale SB do spraw wydarzeń paranormalnych. Wszystko toczy się w na terenie PRL.

Bohaterowie komiksu spotykają się nie tylko z

Padają również pytania dotyczące sposobu pracy autorów oraz opowieści o całym procesie twórczym.

 

 

Następne wydarzenie, które zacznie się o 17:40, to zapowiedzi wydawnictwa Egmont na rok 2021. Dowiemy się, jakich produkcji będziemy mogli się spodziewać w przyszłym roku.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
16:40

Za nami krótka prezentacja pracy Jakuba Rebelki. Pokazywał on jak wygląda praca nad pojedynczą planszą komiksową.

 

Obecnie trwa spotkanie z przedstawicielami wydawnictwa Kultura Gniewu. W wywiadzie trwa rozmowa podsumowująca 20 lat działalności wydawnictwa.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
15:48

Za nami spotkanie z Rafałem Mikołajczykiem i Klaudyną Sułek. Opowiadali o swojej pracy nad komiksem Niezwyciężony, który jest nominowany do albumu roku.

 

Dzieło Rafała Mikołajczyka to graficzna adaptacja powieści Stanisława Lema z 1964 roku. Komiks o stonowanych kolorach z gatunku hard science fiction zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Album opowiada o międzygalaktycznym krążowniku, który został wysłany na planetę Regis III, z misją odnalezienia bliźniaczej jednostki.

 

Odbyło się także spotkanie z amerykańskim twórcą komiksowym. Shawn Martinbrough opowiadał o szukaniu inspiracji dla swojej twórczości noir w obecnym, ciężkim czasie. 

 

Obecnie wywiad z Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem o pracy nad tomem piątym albumu Lil i Put. To opowieść fantasy dla osób w każdym wieku.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
14:25

Po wywiadzie związanym ze światem Cyberpunka, którego udzielił Mike Pondsmith, nadchodzi czas na kolejne spotkanie.

 

W następnym wywiadzie odnośnie Cyberpunk 2077, posłuchamy o Trauma Team. To komiksowy prequel do nadchodzącej gry CD PROJEKT RED.

O tym oraz o innych komiksach z dystopijnego uniwersum opowiada Cullen Bunn i Bartosz Sztybor.

 

screen z wystąpienia odnośnie komiksów cyberpunk

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
13:58

Ze spotkania z Adamem Badowskim dowiedzieliśmy się o nawiązaniach do Polski, które znajdziemy w Cyberpunk 2077.

Gdzieś w trakcie rozgrywki natkniemy się nawet na dobrze znaną potrawę - pierogi!

Szef CD PROJEKT RED wspominał o muzyce w grze. Nie będzie to jedynie kojarzony z Cyberpunkiem synthwave, ale także zwykłe utwory.

Decyzja ta ma dostarczyć nam wrażenie autentyczności świata gry. Wspomniano także o tym, że poruszane będą tematy tabu, które twórcy będą chcieli przełamać.

 

Krótko mówiąc - będzie to dojrzała gra dla dojrzałego odbiorcy.

 

A już za chwilę wywiadu udzieli Mike Pondsmith - twórca świata Cyberpunk

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
12:55

Jesteśmy po panelu dyskusyjnym, który brał na widelec temat wpływu komiksów na popkulturę.

 

Obecnie rozpoczęło się spotkanie z szefem CD PROJEKT RED. Rozmowa będzie się toczyć oczywiście w okół najnowszej produkcji - Cyberpunk 2077.

 

W wywiadzie poruszono temat współczesnych czasów w odniesieniu do Cyberpunka. rozmowa toczy się także wokół ogólnych założeń świata gry i procesu tworzenia.

 

Adam Badowski wspomina także o współpracy z twórcą świata Cyberpunk. Mike Pondsmith również udzieli wywiadu zaraz po rozmowie z szefem CD PROJEKT RED.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
11:51

Odbyło się spotkanie z Przemysławem Truścińskim, rysownikiem komiksowym, reklamowym i storyboardzistą. Znany jest ze swoich komiksów prasowych, które drukowały między innymi: Nowa Fantastyka, Feniks i Talizman.

 

Przemysław Truściński jest także autorem graficznego projektu postaci Wiedźmina dla CD PROJEKT RED.

 

Rysownik opowiadał między innymi o swoim aktualnym projekcie, który jest w produkcji od dziesięciu lat. To zbiór grafik i rysunków na podstawie 100-letnich wierszy biskupa Mańkowskiego z Kamieńca Podolskiego.

Rodzinna legenda głosi, że biskup, podczas wypoczynku w domu rodzinnym, był niepokojony przez swoją bratanicę Andzie. To ona jest główną bohaterką wierszy.

W tych dziełach Andzia kompletnie nie słucha rad starszych.  Spotykają ją przez to zdarzenia, które kończą się dla niej tragicznie.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
11:24

Chcielibyśmy również poświęcić chwilę na przedstawienie tego, jak zorganizowano całe wydarzenie.

Organizatorzy przyłożyli wszelkich starań, aby festiwal przypominał jak najbardziej wersję stacjonarną.

Dlatego po przejściu przez strefę weryfikacji wejściówek, (logowanie) stajemy przed wyborem strefy.

MFKiG menu internetowe na białym tle

Poruszanie się po festiwalu jest dosyć intuicyjne. Łatwo trafić na scenę główną, gdzie przez cały czas trwania festiwalu wyświetlane są spotkania i wystąpienia.

screen ze sceny głównej MFKiG

Na scenie premium również odbywają się ciekawe spotkania, które można odtwarzać w dowolnym momencie. W strefie gier odtwarzane są mecze e-sportowe z gry League of Legends.

Kolejną ciekawą opcją jest strefa spotkań, gdzie na czacie zadamy pytania gościom festiwalu.

screen ze strefy spotkań czatu MFKiG

 

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
10:55

Następne spotkanie to wywiad z Matuszem Trąbińskim, Łukaszem Mazurem i Jackiem Jastrzębskim z wydawnictwa ATY.

Podczas rozmowy z Marcinem Łuczakiem omówią dziesięć lat wydawnictwa ATY. Panowie opowiadają o początkach wydawnictwa, dawnych wydaniach oraz planach na przyszłość.

 

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
10:31

Nominacje do albumu roku.

W skład tegorocznego jury na najlepszy polski album wchodzą Rafał Kołsut i Łukasz Chmielewski. Omówią oni dziesięć publikacji.

Jakie albumy zostały nominowane?

  • Anastasia: Part 2 autorstwa Joanny Karpowicz oraz Magdaleny Lankosz
  • Rita autorstwa Daniela Odiji i Wojciecha Stefańca
  • Bradl. Tom 4 autorstwa Tobiasza Piątkowskiego
  • Exist: Loner autorstwa Moniki Laprus-Wierzejskiej
  • Koniec lipca autorstwa Marii Rostockiej
  • Koniec Świata w Makowicach autorstwa Jana Mazura
  • Rycerz Janek autorstwa Igora Wolskiego, Roberta Sienieckiego, Jana Mazura oraz Tomasza Grządzieli
  • Malutki Lisek i Wielki Dzik Tom 5 Huk autorstwa Bereniki Kołomyckiej
  • Niezwyciężony autorstwa Rafała Mikołajczyka
  • Zebranie Obowiązkowe autorstwa Edyty Bystroń

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas gali finałowej.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
10:04

Krótkie przedstawienie projektu PIECES LIVE.

Projekt ma promować oraz umocnić artystyczne relacje między Polską a Australią.

Do udziału zaproszono sześciu artystów, którzy reprezentowali oba kraje. Każdy z nich przygotowuje jeden kadr do komiksu.

Przed rozpoczęciem pracy nad swoją częścią, każdy z artystów otrzymuje "słowo klucz". Musi się ono pojawić w kadrze komiksu.

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
09:41

Następne wystąpienie to wywiad.  Andi Watson - brytyjski rysownik i scenarzysta opowiada o początkach swojej kariery.

Przedstawia również swój komiks, Trasa promocyjna.  Za pośrednictwem wydawnictwa Marginesy trafił w październiku na polski rynek.

okladka komiksu trasa promocyjna

Komiks to czarna komedia, w której pojawia się wątek mrocznej zagadki. Dzieło opowiada o drugorzędnym angielskim pisarzu, który wyrusza w trasę promocyjną swojej powieści.

G.H. Fretwell liczy na zdobycie świetnych recenzji i tłumów na spotkaniach. Okazuje się, że wszystko jest przeciwko niemu. Dzieło pisarza przechodzi bez echa, a do tego zostaje zamieszany w sprawę morderstwa.

wycinek z komiksu trasa promocyjna czarno-biale

 

 

Avatar
Mariusz Wilczek
14 listopada 2020
09:15

Właśnie zakończyło się oficjalne otwarcie festiwalu, na którym gospodarze przedstawili plan imprezy.

 

Obecnie Joanna Karpowicz opowiada o swoim artbooku, który ukaże się za pośrednictwem wydawnictwa Timof Comics.

Autorka artbooka wykorzystuje tradycyjne techniki malarskie. Główną postacią jej prac jest egipski bóg pogrzebów i mumifikacji - Anubis. Bohater ten towarzyszy jej już osiem lat.