Zorro RPG – Czarny Lis ujarzmia Kickstarter w swoje setne urodziny

Na Kickstarterze pojawił się bardzo ciekawy projekt, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem użytkowników i błyskawicznym sfinansowaniem. Mowa o Zorro™: The Roleplaying Game.

Zamaskowany obrońca Kaliforni narodził się w 1919 roku w głowie pisarza Johnstona McCulleya. Jego pomysł powstał w oparciu o półlegendarną postać Joaquína Muriety, kalifornijskiego banity, który rzeczywiście swego czasu robił niemałe zamieszanie w prawdziwym świecie. Większość z nas zna jednak postać Zorro ze szklanego ekranu.

Zapowiadany w zeszłym roku projekt gry fabularnej inspirowanej legendarnym Lisem wystartował przed weekendem z kampanią na Kickstarterze, spotykając się z bardzo ciepłym przyjęciem. Anglojęzyczna gra składa się głównie z tłustego podręcznika, dzięki któremu gracze będą mogli wcielić się w członków Legionu Zorro. Uczestnicy zabawy mogą przeżywać niezapomniane przygody, walcząc o sprawiedliwość ramię w ramię ze swym bohaterem lub nawet wcielić się bezpośrednio w niego samego. Gra powstaje dzięki staraniom wydawnictwa Galant Knight Games. Zdobycie pełnej licencji od Zorro Productions pozwoliło na wykorzystanie materiałów z przestrzeni przeszło 70 lat. Najciekawsze i kluczowe momenty z historii przygód zostały dostosowane i przygotowane pod scenariusze przygód, dzięki którym gracze będą mogli wskoczyć w samo serce akcji.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Zorro ląduje na stole. W 2001 roku wydano grę The Legacy of Zorro, jednak wielu fanów do dziś nie uznaje tego produktu za prawdziwą grę. 32-stronicowy podręcznik w rzeczywistości zawiera niewiele treści, maksymalnie uproszczone zasady, przygody i czterech gotowych bohaterów. Ekipa z Galant Knight wzięła się jednak za ten temat poważnie. Mechanika rozgrywki została zaprojektowana we współpracy z West End Games. Wykorzystano zmodyfikowaną druga edycję systemu D6. Dzięki pozyskanej licencji w podręczniku znalazło się miejsce dla dziesiątek oryginalnych ilustracji, które świetnie oddają klimat tego dzieła.

Więcej informacji można znaleźć na stronie kampanii oraz na stronie wydawnictwa. Życzymy kolejnych stu lat, Zorro!

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Poniedziałek pełen figurek #1 Przegląd figurkowych nowinek