Ruszyła przedsprzedaż Sea of Thieves Roleplaying Game

Wydawnictwo Mongoose Publishing zabrało się za grę fabularną na podstawie przełomowego pirackiego MMO od Microsoftu.

Swego czasu w świecie gier MMO powstało niemałe poruszenie z powodu Sea of Thieves. Gra, przez wielu uważana za doskonałą jeszcze przed premierą, zachwycała swobodą, grafiką i realistycznym, choć kreskówkowym ujęciem pirackiego życia. Gracze z całego świata chwycili za szable i muszkiety, by ruszyć w nieznane.

Najważniejszą cechą tej produkcja jest immersja. Aspirujący piraci podczas swoich wypraw muszą opanować sztukę sterowania okrętem, która w tym przypadku nie jest taka łatwa. Samo podniesienie kotwicy wymaga od gracza ręcznego obsłużenia braszpilu. Podobnie wygląda sprawa żagli, steru, dział okrętowych, a nawet nawet naprawy okrętu. Gdy statek zaczyna tonąć piraci muszą śmigać z wiaderkami i wylewać zebraną pod pokładem wodę za burtę.

Kreskówkowa grafika i fantastyczne elementy, takie jak nieumarli chroniący skarbów czy nawet sam kraken wciągający co bardziej nieostrożnych na dno świetnie komponują się z koniecznością zachowania zdrowego rozsądku. Zmienna pogoda i wyjątkowo realistyczne zachowanie fal dodatkowo utrudnia zabawę. W całym tym zamieszaniu zabrakło jednak jednej bardzo istotnej kwestii – fabuły. W komputerowym wydaniu Sea of Thieves jest ona szczątkowa.

Z odpowiedzią przyszło wydawnictwo Mongoose Publishing, które już uruchomiło przedsprzedaż gry fabularnej na podstawie „Morza Piratów„. W ich ofercie pojawił się zestaw zawierający wszystko, czego potrzeba do sesji fabularnej, a nawet więcej. Gracze decydujący się na zestaw podstawowy otrzymają podręcznik z zasadami, podręcznik ze wskazówkami dla Mistrza Gry, podręcznik z pełną przygód kampanią, kości, karty, znaczniki, gigantyczną mapę w formie plakatu, a nawet dodatki do cyfrowej, oryginalnej wersji Sea of Thieves.

Premiera Sea of Thieves Roleplaying Game zapowiadana jest na październik tego roku.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Komiks Mieszko zadebiutuje w drugiej połowie września