Nowy rok, nowe rozszerzenia – Słowianie rosną w siłę

Mroźny wicher, który w nowym roku postanowił zawitać do naszego pięknego kraju, przyniósł świeże wieści wprost z krainy niekończącej się przygody. Słowianie – Mitologiczna Gra Fabularna otrzyma niebawem trzy kolejne rozszerzenia, które wspomogą Mistrzów Gry w projektowaniu własnych scenariuszy.

Załoga wydawnictwa Hengal nie próżnuje i nie pozwala sobie na przestoje nawet zaraz po noworocznych szaleństwach. Może o tym świadczyć chociażby niedawna zapowiedź trzech kolejnych dodatków, która swoją drogą jest bardzo dobrą nowiną w nowym roku. Zwłaszcza dla tych, którzy już zagrywają się Słowianami, jednak potrzebują nieco więcej inspiracji w prowadzeniu sesji.

Pierwsze z zapowiadanych rozszerzeń nosi nazwę Wioski Slavii. Skupi się ono na przybliżeniu cech najważniejszych dla danego regionu osad. Dzięki temu Mistrzowie Gry będą mieli doskonałą podwalinę pod sesje skupiające się na intrygach, spiskach, śledztwach i walce o władzę, ale nie tylko. Dzięki barwnym opisom każda przygoda choćby ocierająca się o temat konkretnych miejscowości nabierze barw,  a podróżowanie pomiędzy krainami będzie miało większe znaczenie. W Wioskach Slavii ma znaleźć się także prosty generator wspomagający tworzenie przygód. W tym miejscu warto przypomnieć o tym, że w drodze jest potężniejsze, zapowiadane wcześniej narzędzie – generator przygód, który także wkrótce ujrzy światło dzienne.

Kolejnym dodatkiem jest Przygodnik. To zbiór ramowych wersji różnych historii do samodzielnego rozbudowania przez Mistrza Gry. Przedstawione opowieści zawierają wskazówki przydatne w tworzeniu przygód, co ma ułatwić zadanie dla amatorów samodzielnego opracowywania scenariuszy. Dla każdego pomysłu przewidziano też indywidualną mapkę w formacie b5, co będzie dodatkowym smaczkiem.

Ciągle trwa dyskusja na temat ostatniego rozszerzenia. Nowa Era, bo tak ma się ono nazywać, jeszcze nie przybrało finalnej formy. Na ten moment rozpatrywane są dwie koncepcje, które zostaną zaprezentowane światu, gdy tylko będą gotowe na taki krok. Realizacja tego dodatku będzie poprzedzona ankietą przeprowadzoną wśród graczy. Ostatecznie to właśnie oni zadecydują o finalnym kształcie Nowej Ery.

Poza tym wydawnictwo Hengal życzy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku. Bandurki dołączają się do życzeń.

Czytaj także
Ravehard powędruje do graczy pod koniec września