Historyczny sukces kreskówki na podstawie przygód graczy D&D

Critical Role, czyli znana grupa graczy RPG streamujących swoje sesje w internecie, postanowiła spróbować swoich sił w branży filmowej. Ich sukces już zapisał się na kartach historii.

Wszystko zaczęło się około pięciu lat temu, gdy paczka przyjaciół zaczęła pracę nad nietypowym projektem. Chodziło o strumieniowanie na żywo do sieci zapisów ich własnych, niezobowiązujących sesji RPG. Jak się wkrótce okazało temat był gorący, jednak nie tylko ze względu na granie samo w sobie. Sekretem początkujących streamerów były ich umiejętności. Każdy z nich był doskonałym lektorem i aktorem, a co za tym idzie, idealnym kandydatem na Mistrza Gry.

Rosnąca popularność grupy doprowadziła do narodzin wielu ciekawych projektów. Najnowszy z nich przerósł najśmielsze oczekiwania. Critical Role wystartowało z kampanią na platformie Kickstarter. Celem zbiórki jest animowana seria filmów inspirowanych przygodami postaci wykreowanych przez członków grupy.

Drużyna znana w świecie Exandrii jako Vox Machina – Pike Trickfoot potrzebowała do zrealizowania produkcji niebagatelnej kwoty 750 tysięcy dolarów. W chwili obecnej zebrano już ponad siedem milionów, a minął niespełna tydzień od startu kampanii. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 38 dni, a zebrana suma sprawiła, że już został pobity rekord wszechczasów filmowych produkcji fundowanych na platformie Kickstarter. Animowana seria o przygodach bohaterów Critical Role jest w czołówce najszybciej fundowanych projektów w ogóle.

Poprzedni pomysł grupy również spotkał się z pozytywną odpowiedzią społeczności. Projekt figurek inspirowanych wymyślonymi przez nich postaciami zyskał ponad milion dolarów od użytkowników KS-a. Dzięki tak ogromnemu wsparciu fanów także i teraz możemy być pewni, że ta produkcja powstanie i będzie dopieszczona tak, by zadowolić każdego.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
O.P.Arena, czyli karciane Battle Royale z absurdalną fabułą