Nadciągają dwie nowe planszowe produkcje ze świata Fallouta

Wydawnictwo Modiphius zapowiada dwie nowe produkcje w świecie Fallouta, w tym klasyczne papierowe RPG.

Świat właśnie obiega wiadomość o nowej zapowiedzi twórców bardzo dobrze przyjmowanych przez fanów RPG-ów wykorzystujących znane licencje, jak Conan czy Star Trek. Ta sama ekipa, czyli wydawnictwo Modiphius, jest odpowiedzialna także za figurkową grę bitewną Fallout: Wasteland Warfare.

Pierwszą z zapowiedzi jest fabularne rozszerzenie do wspomnianej wcześniej bitewnej odsłony Fallouta. Dodane zostaną nowe zasady tworzenia postaci, możliwość planowania przygód, interakcja z wieloma bohaterami niezależnymi, przewodnik zakładania osad oraz wiele innych elementów. Dzięki tym zabiegom gracze klasycznego Fallout: Wasteland Warfare będą mogli wzbogacić swoje doświadczenie z tym tytułem. Zresztą, nie tylko oni, bo dodatek jest samodzielny. Po pobraniu darmowych szablonów kart i zdobyciu odpowiednich kości można będzie się nim cieszyć bez podstawowej wersji gry. Premiery rozszerzenia możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Dodatkowo w grudniu ma wyjść pudełkowa wersja zawierająca zarówno podstawkę, jak i fabularne rozszerzenie.

Druga zapowiedź nie obfituje w detale, ale dotyczy istotnej kwestii. Ogłoszono, że w 2020 roku narodzi się prawdziwy Fallout RPG. Dokładnie tak. Mowa o papierowym RPG wykorzystującym system 2d20, który został użyty w takich grach, jak Mutant Chronicles, Infinity, Conan czy John Carter. Na debiut tej gry poczekamy do 2020 roku.

Źródło

Czytaj także
Nowe startery Shadowspear wylądowały w Games Workshop