Zbiórka Dark Rituals rusza po weekendzie

15 stycznia na Kickstarter dumnie wkroczy niesymetryczna gra planszowa Dark Rituals: Malleus Maleficarum. Wsparcie zbiórki w ciągu pierwszych 48 godzin równa się zdobyciu dodatkowego grywalnego bohatera.

Jedna z tych gier, na które na pewno warto czekać, już za trzy dni rozpocznie swoją kampanię na Kickstarterze. To Dark Rituals: Malleus Maleficarum, czyli mroczna, asymetryczna gra planszowa studia Dark Gate. Opowiedziana w niej historia dotyczy kulminacyjnego momentu w historii średniowiecznej Ziemi. Nastała bowiem koniunkcja, która umożliwiła przedarcie się do naszego świata nie tylko samej magii, ale i władających nią zwyrodniałych wiedźm. Te spaczone istoty mają tendencję do deformowania i niszczenia swojego otoczenia. Mają też moc przywoływania brutalnych maszkar ze swojego wymiaru. Ich głównym zadaniem jest rytuał będący w stanie sprowadzić ostateczne zło, które nieodwracalnie splugawi świat.

Gracze mogą wcielić się w role śmiałków próbujących powstrzymać szalejące wiedźmy lub kierować siłami ciemności. Możliwa jest także rozgrywka jednoosobowa. W wersji wieloosobowej jeden z graczy przejmuje dowodzenie nad armią mroku, a pozostali odgrywają bohaterów. Zło ma niesprawiedliwą przewagę.

Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć kampanię podczas pierwszych 48 godzin otrzyma za darmo dodatkową grywalną postać szermierza (ang. The Swordsman). Zbiórka wystartuje 15 stycznia o godzinie 21:00. Z tej okazji na Facebooku gry ruszył też konkurs, w którym do wygrania jest kompletna wersja Dark Rituals. Wystarczy polubić wskazany post i odpowiedzieć w komentarzu na pytanie konkursowe.

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry oraz FB.

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Startuje przedsprzedaż polskiej edycji Fate Core System