W przyszłym roku dostaniemy nową planszówkę o wampirach z mrocznego uniwersum Świata Mroku

Flyos Games pracuje nad Vampire: The Masquerade – Chapters. Ta fabularna gra planszowa, której trzema filarami są taktyka, fabuła oraz RPG-owy system rozwoju postaci.

Wampirza gorączka wzrasta wraz ze zbliżającym się terminem premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Nie ma co się dziwić, że coraz więcej twórców krąży wokół tej tematyki właśnie w tym okresie. Nie zmienia to jednak faktu, że Vampire: The Masquerade – Chapters zapowiada się naprawdę solidnie. Przedpremierowe recenzje graczy są o wiele lepsze, niż cyfrowego hitu studia Paradox.

„Rozdziały” mają łączyć w sobie trzy kluczowe elementy i mieszać je w sposób na tyle harmonijny, by zabawa była rzeczywiście wciągająca. Opisane w realistyczny sposób historie, podejmowanie decyzji i ich wpływ na przebieg zabawy, zdobywanie doświadczenia, system dialogów, a także strategiczne ujęcie walk – te wszystkie składniki tworzą właśnie Vampire: The Masquerade – Chapters.

Fabuła zabiera graczy do Montrealu w czasie po drugiej Inkwizycji i upadku Sabbatu. Rozgrywka ma być przeznaczona dla 1-4 graczy. Na więcej szczegółów musimy jeszcze zaczekać. Premierę kampanii na Kickstarterze zapowiedziano na pierwszy kwartał 2020 roku.

Źródło