Trick Shot: Ice Hockey Board Game – hokejowa gra planszowa podbiła serca graczy

Trick Shot - finał zbiórki
Release Date
31 Maj 2019

Gra planszowa Trick Shot: Ice Hockey zrobiła absolutną furorę na Kickstarterze. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się na tyle ciekawie, że inwestują w nią nawet ci, którzy za hokejem w ogóle nie przypadają.

Trick Shot: Ice Hockey Board Game to w rzeczywistości skirmishowa, taktyczna gra figurkowa o hokeju. Wykorzystuje planszę jako plac gry, lodowisko, na którym drużyny zmagają się ze sobą o umieszczenie krążka w siatce tych drugich. Na pierwszy rzut oka gra wydaje się podobna do Blood Bowl, jednak w praktyce Trick Shot rządzi się zupełnie innymi zasadami.

Ta sportowa gra planszowa powinna doskonale sprawować się nie tylko w domowych zaciszach, ale nawet podczas biwaków czy imprez. Zarówno opanowanie zasad planszowe hokeja, jak i sama rozgrywka, jak obiecują twórcy, mają być łatwe, szybkie i przyjemne. Zarządzanie zawodnikami na przypominającym szachownicę polu gry ma w bardzo przyjazny sposób łączyć wykorzystanie strategii oraz szczęścia. Powodzenie większości zagrywek będzie uzależnione od wyniku rzutów kośćmi.

Taki pomysł zainteresował już ponad 1500 osób, które wsparły go na Kickstarterze. Podstawowy cel zbiórki opiewał na 15 000 dolarów. W chwili obecnej licznik wskazuje już ponad 110 tysięcy. Do końca kampanii pozostały jeszcze całe dwa tygodnie, a to oznacza, że na pewno uda się odblokować jeszcze więcej dodatkowych celów. Dzięki temu fani otrzymają rzeczywiście wypasione egzemplarze gry.

Źródło