Szklana Pułapka pierwszy raz w historii trafi na planszę

Właśnie zapowiedziano oficjalną grę planszową na licencji kinowej „Szklanej Pułapki”. Premiera jeszcze tej wiosny.

Współpraca się opłaca, mawiają. Wydawnictwo USAOpoly oraz wytwórnia FOX są przykładem tego, że coś jest w tym powiedzonku. W ich wypadku połączenie sił przyniosło bardzo ciekawy rezultat w postaci zapowiedzianej właśnie gry planszowej Die Hard: The Nakatomi Heist Board Game. To pierwszy raz w historii, gdy John McClane trafi na planszę.

Pierwsza „Szklana Pułapka” (ang. Die Hard) to film sensacyjny z 1988 roku, który przez wielu wciąż uważany jest za najlepszy film akcji i najlepszy film bożonarodzeniowy w historii. Planszowa odsłona bazuje właśnie na tej części filmowej serii, umożliwiając graczom wzięcie udziału dokładnie w tych wydarzeniach, które mieli okazję oglądać w kinowym przeboju.

Jedyne opublikowane do tej pory zdjęcie gry

Rozgrywka jest asymetryczna. Jeden z graczy wciela się w Johna McClane’a, a pozostali w terrorystów przetrzymujących zakładników na szczycie wieżowca Nakatomi Plaza. Główny bohater korzystając z systemu wentylacji przemieszcza się po budynku, starając się przechytrzyć bandytów i odbić zakładników bez szwanku. Pozostali gracze muszą współpracować, by odnaleźć bohatera, nim ten zdąży zrealizować znany tylko sobie plan.

Gra ma trafić do dystrybucji jeszcze tej wiosny.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Będzie polska wersja Halls of Horror