Powstaje pierwsza „Masywna Gra Planszowa” dla nawet 32 osób

… i będzie to gra spod znaku Vampire: The Masquerade, w klimacie Świata Mroku.

Massive Multiplayer Board Game, inaczej Mega Board Game to nowy gatunek gier planszowych, który powstał pod wpływem inspiracji tzw. MegaGames. MegaGame to rodzaj wydarzenia dla wielu osób, które może jednocześnie odbywać się w wielu miejscach świata. Łączy w sobie cechy LARP-ów, gier bitewnych oraz gier planszowych. W takiej zabawie może brać udział nawet kilkaset osób. Rozgrywka zazwyczaj toczy się cały dzień i jest prowadzona przez kilku mistrzów.

Tak wygląda MegaGame. Do tej pory nikt nie pomyślał, by spakować to w pudełko… no bo jak?

Do tej pory nikt jednak nie „spakował” takiego pomysłu w pudełko. Niewiele osób w ogóle wie o istnieniu takiej formy rozrywki. Odwieczny bieg rzeczy postanowiło odmienić wydawnictwo Everything Epic Games.

Pierwszym przedstawicielem nowego gatunku ma być gra Vampire: The Masquerade – Blood Feud. Jak nazwa wskazuje będzie to kolejny spin off legendarnej serii o rzeczywistości wypełnionej istotami mroku, takimi jak wampiry. W zabawie będzie mogło brać udział 4-32 graczy, w tym jeden lub kilku mistrzów gry, którzy będą nadzorować rozgrywkę.

Grafika promocyjna nadchodzącej gry

W Vampire: The Masquerade – Blood Feud będzie można przyłączyć się do jednego z wampirzych klanów lub grać prowadzącymi wojnę z krwiopijcami ludźmi. Każda grupa graczy będzie miała swoje cele do spełnienia, których spełnienie będzie oznaczać zwycięstwo

W zależności od liczby uczestników zabawy pojedyncza rozgrywka będzie wymagać więcej czasu i przestrzeni. Akcja będzie toczyć się na dwóch planszach. Jedna z nich będzie strategiczną mapą miasta, a druga będzie miejscem ulepszeń i zarządzania postaciami oraz umiejętnościami. Będzie na to potrzeba jednego przestronnego pomieszczenia lub co najmniej dwóch mniejszych, a także kilku stołów.

Źródło

Czytaj także
Eldritch Foundry – figurki Twojego projektu z dostawą do domu