Nadchodzi Czas Oblężenia, czyli drugi dodatek do planszowego This War of Mine

This War of Mine: Czas Oblężenia wprowadzi do gry cały zestaw nowych elementów w tym 3-aktową Kampanię Wojenną obejmującą nową planszę, zasady, żetony i ponad 750 nowych skryptów.

This War of Mine to świetna gra komputerowa polskiej produkcji. Ukazuje graczom świat oczami zwykłych ludzi, którzy znaleźli się niebezpiecznie blisko wojennej zawieruchy. Planszowa odsłona bardzo dobrze odtwarza klimat oryginału. Nawet sama plansza wygląda dokładnie tak samo, jak ta oglądana na ekranach komputerów.

Wydawnictwo Galakta zapowiedziało właśnie wydanie polskiej edycji rozszerzenia Czas Oblężenia, które będzie napakowane po brzegi nową zawartością. Oprócz wspomnianej już nowej Kampanii Wojennej i zasilających ją elementów, w pudełkach z dodatkiem znajdą się nowe karty, miejsca i figurki. Wśród nowości znajdzie się także moduł Sieroty Wojny skupiający się na dzieciach, cztery figurki Żołnierzy oraz niezbędne elementy dla nowego zwierzęcego kompana – psa.

Wydaje się, że to straszliwe oblężenie zmieniło się dla nas w szarą codzienność. Ponieważ nie możemy liczyć na pomoc z zewnątrz, skupiamy się wyłącznie na przetrwaniu kolejnego dnia. Często w tej walce zapominamy, że są osoby bardziej narażone na krzywdę niż my. Zapominamy, że przecież obok nas żyją dzieci, które straciły matki i ojców, i to właśnie do nas należy zagwarantowanie im szans na przyszłość. Jakąkolwiek przyszłość. Pytanie brzmi – ile nas to będzie kosztowało?

W miarę upływu czasu wśród mieszkańców dają o sobie znać zadawnione spory i wrodzona nieufność. Co gorsza, są ludzie gotowi wykorzystać nienawiść, jaką mogą do siebie odczuwać tylko znający się od lat sąsiedzi. Ostatnio liczba żołnierzy Grazni w mieście zauważalnie wzrosła, a na ulicach niemal codzienne słyszy się plotki o bojownikach Vyseni infiltrujących miasto. Biorąc pod uwagę, jak mocno uszczuplone są zasoby w Pogoren, zaczynamy się poważnie zastanawiać, czy przetrwamy kolejną eskalację przemocy.

Premierę zapowiedziano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Źródło