Końcówka kampanii mrocznej planszówki Nocturion

Nocturion to gra planszowa w klimacie Dark Fantasy przeznaczona dla dwóch do czterech graczy, którzy wcielają się w role bohaterów odbudowujących zniszczone królestwo.

Nocturion przedstawia nietypową historię. Opierając się na fabule sieciowej gry o tym samym tytule, która rozciąga się na przestrzeni wielu wieków, wybrano moment tuż po odparciu inwazji demonicznych armii. Dla odmiany gracze nie muszą ratować świata, walcząc z niesprawiedliwie potężnym wrogiem. Demony zostały odesłane, a portale zapieczętowane. To zagrożenie minęło. Teraz nastał czas na odbudowę zdewastowanego królestwa. W ruinach stoją nie tylko zamki, grody i twierdze, ale i lud, który został zdziesiątkowany podczas inwazji. Dobrze się za to wiedzie rozmaitym maszkarom. Żerując na ciałach poległych, potwory lęgną się w opuszczonych domostwach na potęgę.

Podczas zabawy gracze nałożą buty członków szlachetnych rodów, którzy za punkt honoru obrali sobie odzyskanie swojego dziedzictwa. Będą musieli w odpowiedni sposób zarządzać zasobami, wykonywać zadania, zdobywać ekwipunek dla swoich bohaterów, a co najważniejsze – rekrutować do swoich armii potężne bestie. Zwycięzcą rozgrywki zostaje ten gracz, którego ród posiądzie najwięcej punktów zwycięstwa, tym samym zdobywając uznanie imperatora rządzącego całą krainą.

Gra zebrała już ponad sześciokrotność wymaganej  kwoty. Osiągnięta została też większość kamieni milowych, więc kickstarterowe wydanie będzie bogate. Ta planszówka ukaże się w angielskiej wersji językowej, jednak do pobrania za darmo dostępne będą pełne instrukcje w różnych wersjach językowych, w tym polskiej.

Więcej informacji na stronie kampanii Nocturion.

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Zerywia – słowiańska gra planszowa dla wymagających rusza na podbój Polski 31 maja