Gra planszowa Czas Apokalipsy startuje ze zbiórką w Dniu Dziecka

Polska wersja świetnie przyjętej na świecie gry planszowej Maximum Apocalypse rusza ze zbiórką na wspieram.to już 1 czerwca.

Rozpoczęcie zbiórki gry planszowej Czas Apokalipsy oryginalnie wyznaczono na 15 maja 2019. Termin jednak przesunięto ze względu na trwającą w tym czasie wysyłkę pierwszej gry wydawnictwa Watermelon Publishing, czyli Zdobywców Kosmosu. Ci, którzy przegapili wcześniej tę informację, nie muszą już się martwić. Kampania na pewno się odbędzie.

Czas apokalipsy jest kooperacyjną grą przygodową, umożliwiającą także rozgrywkę solową, której głównym celem jest przetrwanie w postapokaliptycznej rzeczywistości. Gracze odkrywają kolejne fragmenty budowanej z kafelków mapy, zdobywają nowy ekwipunek, i dążą do realizacji określonych celów. Czas Apokalipsy oferuje możliwość wyboru fabuły spośród czterech odmiennych wizji końca świata, co znacznie wpływa na rozgrywkę. Nie ma przeszkód, by dołożyć własne pomysły.

W pierwszym dniu zbiórki cena będzie najniższa. Przewidziano także ekskluzywną zawartość dla wspierających oraz mnóstwo dodatków do odblokowania. Oryginalna zbiórka zebrała około 150 tysięcy dolarów. Kto wie, jak pójdzie u nas?

Autorzy obiecali stworzyć na potrzeby kampanii autorski film prezentujący grę. Zanim jednak to nastąpi musimy zadowolić się zwiastunem oryginału.

Źródło

Czytaj także
Etherfields – kolejna polska gra dominuje Kickstarter