Gra planszowa Bloodborne rusza z kampanią 23 kwietnia

Już za nieco ponad tydzień startuje zbiórka społecznościowa Bloodborne: The Board Game. To planszowa wersja doskonałego cRPG akcji, będącego duchową kontynuacją kultowej serii Dark Souls.

Gratka dla fanów gier video, a w szczególności mrocznej i niewybaczającej pomyłek serii Dark Souls. Gra planszowa Bloodborne ma do zaoferowania przygodę w skórze łowcy oczyszczającego ulice Yharnam. Miasto, które padło ofiarą koszmarnej klątwy, skrywa mnóstwo sekretów i krwiożerczych potworów. Fabuła się nie zmienia. Sama gra zawiera mnóstwo kart i figurek reprezentujących bohaterów oryginalnej gry.

Bloodborne: The Board Game – prototyp pudełka

W przeciwieństwie do karcianki opartej na tym tytule, w planszowej odsłonie nie będzie miejsca na losowość. Podczas rozgrywki ważne będą wybory graczy. Każdy ruch będzie miał swoje konsekwencje. Sama walka będzie wymagała strategii i korzystania z różnych sztuczek, by zyskać przewagę nad przeciwnikiem. Każde spotkanie, każda walka, ma mieć znaczenie. Każdy błąd może bowiem oznaczać przegraną i koniec zabawy.

Informację o dacie rozpoczęcia kampanii Bloodborne ogłoszono na Twitterze, jednak na oficjalnej stronie wydawnictwa systematycznie publikowane są artykuły przybliżające nadchodzącą produkcję.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Polscy Tytani ze świetnym debiutem na zagramw.to