Drinkill, czyli planszówka dla imprezowych zwierzaków

Nadchodzi nowa najlepsza gra planszowa na imprezy, balangi i wszelkiej maści zakrapiane alkoholem biby. Poważnie.

Drinkill to rzeczywiście niezwykła gra imprezowa w unikatowym wydaniu. Udało się przekroczyć minimalny próg wymagany na Kickstarterze do jej wydania. Nie był wysoki. Twórcy ustawili poprzeczkę na poziomie 15 tysięcy dolarów. W tej chwili licznik zbiórki wskazuje już na ponad 17 tysięcy. Projekt wygląda bardzo ciekawie, więc pozostaje jedynie wspierać i trzymać kciuki, żeby został zrealizowany do końca. Jeżeli się uda, szykuje się poważny kandydat na stanowisko najoryginalniejszego prezentu dla znajomych na przyszłoroczne święta lub na dowolną okazję. Zresztą prawdziwi zawodnicy wiedzą, że do grania i do picia nie potrzeba okazji, prawda?

Kolorowe, przyciągające wzrok pudło zawiera ogromną planszę, która pomieści nawet dziesięciu graczy, a także setki kart z bohaterami, przedmiotami, wyzwaniami i tzw. STD. Sama plansza jest ogromna – może pomieścić dziesięciu graczy. Zadbano także o to, aby była wodoodporna.

Zasady rozgrywki Drinkill są proste jak Grzybobranie. Gracz, który jako pierwszy dotrze do mety, wygrywa. Po drodze uczestnicy zabawy przemieszczają się na planszy, zagrywają karty przedmiotów, korzystają z umiejętności specjalnych swoich bohaterów i podejmują się wzywań. Większość kart wymusza także przyjmowanie kolejnych shotów, więc siłą rzeczy po grze prawie nikt nie odejdzie od stołu trzeźwy. Prawie, ponieważ przygotowano specjalnego bohatera, który ignoruje wszelkie polecenia dotyczące picia. To Geek, czyli idealna postać dla kierowców oraz wszystkich wyjątkowych osób, które uwielbiają melanże, choć sami stronią od alkoholu.

Podsumowując, Drinkill to bardzo dobrze przyjęta przez społeczność imprezowa gra planszowa dla dorosłych. Za jej powstania odpowiada Shvoong Games, czyli świeża ekipa pasjonatów z Nowego Jorku. Gra w maju tego roku powędruje do wszystkich, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt. Do końca pozostały jeszcze 24 dni. Nie wiadomo jeszcze, czy ta gra znajdzie się w dystrybucji poza Kickstaretrem.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej gry.

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Debiut kolekcjonerskiego wydania szachów w wersji Gry o Tron