Devil May Cry zadebiutuje w planszowej odsłonie

Legendarna seria konsolowych gier akcji doczeka się przełomowego wydania w postaci gry planszowej Devil May Cry™: The Bloody Palace. Oczywiście o ile powiedzie się zbiórka, której doczekamy się jeszcze tej wiosny

Capcom zawarł porozumienie z wydawnictwem, które ma w swoim portfolio wiele solidnych tytułów. Najbardziej rozpoznawalne z nich to planszowe konwersje Dark Souls, Resident Evil 2 oraz Horizon Zero Dawn.

Devil May Cry™: The Bloody Palace umożliwi wcielenie się w jednego z uwielbianych przez graczy łowców demonów. Wśród dostępnych postaci ma wystąpić sam Dante, Nero, Trish, a także najnowszy narybek w serii, czyli tajemniczy V. Rozgrywka ma być szybka i intensywna. Gracze będą rywalizować poprzez budowanie jak najbardziej efektownych kombinacji ataków, by osiągnąć jak najwyższą punktację stylu, co ma być kluczem do zwycięstwa.

Kampania na Kickstarterze najnowszej wersji kultowej serii została zapowiedziana na drugi kwartał tego roku, czyli całkiem niebawem. Za produkcję weźmie się wydawnictwo Steamforged Games.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Naukowcy sugerują, że nie ma trudniejszej gry od Magic: the Gathering