Contra i Bomberman powrócą w planszowych wydaniach

Milenialsi wniebowzięci! Dwie kultowe produkcje, znane jeszcze z automatów i pierwszych konsol do gier, powrócą po latach, po raz pierwszy w planszowych wersjach.

Konami podpisało nowe kontrakty, dzięki którym wydawnictwa zajmujące się grami planszowymi mogą już brać się do roboty. Za wskrzeszenie i transformację legendarnych produkcji biorą się poważni zawodnicy.

Contra zostanie odtworzona przez Blacklist Games we współpracy z Kess Co. To autorzy takich gier, jak Street Masters, Brook City oraz Altar Quest. Ich oczkiem w głowie są kooperacyjne gry wykorzystujące figurki i karty. Być może finalnie gra będzie przypominała mechaniką Mega Metro City, które w bardzo ciekawy sposób przedstawia klasyczny dla brawlerów i platformówek widok w side-scrollowym ujęciu.

Za planszowego Bombermana bierze się IDW Games. Wydawnictwo ma na koncie pokaźną liczbę gier korzystających z popularnych licencji. Współpraca z Konami też nie jest dla nich pierwszyzną. Już w ubiegłym roku ogłoszono rozpoczęcie prac nad grą planszową Metal Gear Solid.

Na pierwsze konkrety będziemy musieli pewnie trochę poczekać. Obydwu gier powinniśmy się spodziewać jednak najwcześniej w przyszłym roku.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Poniedziałek pełen figurek #1 Przegląd figurkowych nowinek