Arca Ludum – Escape Room w planszowej wersji

Arca Ludum - finał zbiórki
Release Date
10 Czerwiec 2019

Z kampanią ruszył projekt, który powinien przypaść do gustu wszystkim zwolennikom popularnej rozrywki, jaką są Escape Roomy. Zagadki i wyzwania z dreszczykiem wychodzenia z domu. To jest to.

Popularność względnie świeżego jeszcze w Polsce trendu na Escape Roomy ostatnimi czasy bardzo przygasła głównie ze względu na tragedie, które wstrząsnęły krajem. Nieodpowiednie przygotowanie czy wadliwe zabezpieczenia takiego pełnego zagadek obiektu nie są jednak problem w przypadku zabawy w planszową odmianę tej rozrywki.

Na najbardziej znanej platformie finansowania społecznościowego na świecie wystartowała zbiórka Arca Ludum: Escape Room Board Game, czyli jak nazwa wskazuje gry planszowej bazującej na zasadach rządzących Escape Roomami. Mało tego nie chodzi o jedną grę, ale o dwie różniące się klimatem produkcje: Antidote oraz Jack the Reaper. W przygotowaniu są już trzy kolejne!

Wszystkie z zapowiadanych gier z serii Arca Ludum

Arca Ludum: Escape Room Board Game nie jest tradycyjną gra planszową, w której poruszamy pionkami po planszy, określając ich ruch za pomocą rzutu kośćmi. W skład zestawów wchodzą rozmaite elementy, z których powstają zagadki i zadania umożliwiające osiągnięcie ostatecznego celu gry.

W ogólnym założeniu Arca Ludum niezależnie od settingu oferuje zabawę dla dwóch do sześciu graczy. Czas jednej partii przewidziano na 90-120 minut. W trakcie rozgrywki gracze muszą tradycyjnie rozwiązywać zagadki, poszukując wyjścia z pomieszczenia, które w tym wypadku jest w stanie zmieścić się w samym pudełku od gry. Oznacza to, że można grać bez większego przygotowania – gra nie wymaga wielkiej ilości miejsca ani specjalnej nauki zasad, ale w zabawie musi brać udział mistrz gry, który będzie nadzorował przebieg gry.

Zasady przypominają te znane z innych produkcji o Escape Roomach. Arca Ludum: Escape Room Board Game nie jest pierwszą grą tego typu, jednak sądząc po wpłatach fanów, temat wciąż cieszy się zainteresowaniem. Mechanikę rządzącą zabawą powinni rozpoznać od razu ci, którzy znają takie tytuły jak Room Escape in a Box, Lock Paper Scissors, Unlock! Escape Adventures czy Exit: The Game.

Gra zostanie wydana w języku angielskim, ale bez przeszkód będzie dostarczana do wszystkich krajów świata, w tym do Polski. Do końca kampanii pozostało jeszcze 25 dni.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Alternatywną historię Polski opowiedzianą w Iron Harvest poznamy w 2020 roku