Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 – Klan Malkavian

Nastał czas prezentacji ostatniego z wampirzych klanów zamieszkujących Seattle w Bloodlines 2. To dzieci obłędu – Malkavianie.

Malkavian to klan specjalizujący się dyscyplinach pozwalających na wywoływanie panicznego strachu lub morderczego szału u ofiar. Podobnie jak przedstawiciele frakcji Tremere mogą także przyjmować duchową formę i dostrzegać rzeczy będące poza zasięgiem innych.

Przy okazji można zauważyć totalną zmianę charakterystyki krwiopijców z Bloodlines 2 w stosunku do poprzednich części. Przyzwyczailiśmy się już, że Malkavianie to nieuleczalni i maksymalnie skomplikowani szaleńcy, wariaci, furiaci i psychole. Takie choroby jak rozdwojenie jaźni czy pogłębiająca się paranoja ubrana w psychodeliczne szaty w Seattle zdają się nie mieć aż tak dużego wpływu na tych gagatków jak poprzednio. Przynajmniej tak wynika z zaprezentowanego przez studio Paradox nagrania.

Tym razem zostają przedstawieni jako znawcy wszystkich sekretów, którzy czają się w mroku, starając nie rzucać się w oczy. Spokojni, zdystansowani, określani przez innych nawet jako „wyrocznie” wydają się bardzo dobrze radzić z tłamszeniem w sobie swojego szaleństwa. Miejmy nadzieję, że w praktyce będzie jednak bardziej po staremu.

To już ostatni z zapowiadanych przy starcie klanów. Zabraknie takich perełek jak Gangrel i Nosferatu, ponieważ nie wpasowują się zbytnio w fabułę najnowszej produkcji spod znaku Świata Mroku. Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszona liczba grywalnych frakcji ma uprościć rozgrywkę, pozwalając autorom na dopracowanie większej ilości szczegółów.

Czekamy na kolejne wieści.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Startuje przedsprzedaż polskiej edycji Fate Core System