Słychać drapanie w trumnie? To Wasteland 3 przypomina o sobie

Zapowiedziana przed trzema laty produkcja cRPG pomimo wielu przeszkód nie poddaje się, uporczywie starając się wydostać w końcu na powierzchnię.

Z marką Wasteland wiąże się długa historia, którą znają fani klimatu postapo w każdym wydaniu. Pierwsza część serii tych fabularnych cRPG-ów była prekursorem sławnego Fallouta, którego ojcowie pożegnali się z projektem wraz ze sprzedażą praw autorskich na rzecz Bethesdy. Uwielbiane na całym świecie turowe, strategiczne podejście oraz prawdziwa głębia fabularna odeszły w cień, ustępując trójwymiarowej grafice i akcji w czasie rzeczywistym.

I tutaj niczym ostatni samuraj na polu bitwy pojawili się twórcy pierwszego Wasteland, serwując graczom po ponad ćwierćwieczu sequel swojej sztandarowej produkcji. Gra wkrótce została chrzczona mianem Prawdziwego Fallouta. W 2016 zapowiedziano kolejną część, która miała wprowadzić mnóstwo nowości, a w tym to, na co czekamy od tylu lat – grywalne pojazdy.

Niestety nad duchem prawdziwego Fallouta krąży fatum, które zamroziło kolejny projekt. Niektórzy już stracili nadzieję, ponieważ od ostatniej oficjalnej zapowiedzi minęły już niemal trzy lata. Firma InXile, która pracowała nad Wasteland 3, została pochłonięta nad Microsoft i wielu straciło już nadzieję. Całkiem jednak niepotrzebnie.

Pojazdy nie pojawiły się nawet w Falloucie 76, choć to jeden z najbardziej wyczekiwanych elementów

Na platformie, na której sfinansowano powstanie gry kwotą ponad trzech milionów dolarów twórcy niedawno udostępnili informację o tym, że prace nad nowym prawdziwym Falloutem są już na finiszu. Udało się ukończyć większość elementów gry, która już jest całkowicie grywalna. W ciągu nadchodzących miesięcy twórcy będą się zajmować jedynie końcowymi pieszczotami.

Data premiery nie została jeszcze podana, jednak łaknący detali powinni zajrzeć na stronę oryginalnej zbiórki Wasteland 3 na platformie fig.co. Gra ma ostatecznie trafić na PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Ziemia drży – jest oficjalna zapowiedź Baldur’s Gate III