Kingdom Hearts pierwszą nową edycją Talismanu

W końcu uchylono rąbka tajemnicy o nowych wydaniach legendarnej gry planszowej Talisman: Magia i Miecz.

Niedawno ogłoszono rozpoczęcie współpracy pomiędzy USAopoly a Games Workshop. Jej celem miało być powstanie tematycznych wydań czwartej edycji rozchwytywanego od lat Talismanu. Nie trzeba było długo czekać, aby pojawiły się konkretniejsze informacje w tym temacie.

Pierwszą edycją tematyczną „Magii i Miecza” będzie Talisman: Kingdom Hearts Edition. Nowe wydanie ma stanowić harmonijne połączenie przygodowej planszówki ze światem znanym z gry komputerowej, która sama w sobie też jest efektem połączenia sił dwóch gigantów – Disneya oraz Suqare Enix. Ta druga jest firmą odpowiedzialną między innymi za cenioną na całym świecie serię jRPG Final Fantasy. Pierwszej nie trzeba przedstawiać ani starszym, ani młodszym.

Bohaterowie Disneya, tacy jak Myszka Miki, Kaczor Donald czy Goofy, ruszą na planszę, na której tradycyjnie będą przemierzać trzy kręgi. Zasady rozgrywki mają pozostać praktycznie nienaruszone. Zmiany będą głównie kosmetyczne. W krainach, rozpoznawalnych z Kingdom Hearts, pojawią się charakterystyczne dla japońskiej serii miejsca, a karty przygód, będą wypełnione postaciami i nawiązaniami do disneyowskiego uniwersum. Uczestnicy zabawy będą mogli korzystać także z unikalnej waluty oraz klimatycznych kości do gry.

Odpowiednio dopasowana zostanie także fabuła. Tym razem nagrodą za starania graczy nie będzie korona władzy i panowanie nad światem. Stawka wzrosła. Bohaterowie ruszą w drogę, by czym prędzej zapieczętować wrota do Ciemności, która wkrótce strawi wszystkie światy. W związku z tym porażka „poszukiwaczy” nie wchodzi w rachubę, bo od nich zależą życia nieskończonej liczby istnień, w tym ich własne.

Nowa edycja Talismanu jest powiązana ze styczniowym debiutem komputerowej gry Kingdom Hearts III.

Premiery możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Więcej informacji na stronie wydawnictwa USAopoly.

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Gadzooks it’s the Apocalypse, czyli zagłada w renesansowym klimacie