Powstaje animowana ekranizacja Magic: The Gathering

Kolejna ekranizacja spod znaku Netflix celuje w graczy i to z wielkim rozmachem. Nad animowanym serialem Magic: The Gathering będą pracować znane i utalentowane osobistości, w tym odpowiedzialni między innymi za Avengers: Koniec Gry bracia Russo.

Netflix wie, jak zdobyć uznanie widzów, zwłaszcza tych jarających się grami. Ci, którym przypadła do gustu chociażby animowana odsłona Castlevanii, dzisiaj otrzymali kolejną bardzo dobrą wiadomość. Rozpoczęła się współpraca popularnej platformy z Wizards of The Coast oraz Hasbro, której celem jest stworzenie serialu na podstawie 26-letniej karcianej gry fantasy, którą przynajmniej z nazwy zna chyba każdy gracz na naszej planecie.

Powstanie nowych historii i rozwinięcie dobrze znanych już wątków nadzorować będą bracia Russo. To ludzie, którzy stoją za takimi tytułami, jak Avengers: Wojna Bez Granic, Avengers: Koniec Gry, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz czy Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów. Scenariusz widowiska ma ściśle opierać się na fabule i mitologii Magic: The Gathering, ukazując zarówno bohaterów, jak i złoczyńców. Ich zmagania mają toczyć się o niewyobrażalnie wysoką stawkę.

Sama fabuła to jednak nie wszystko. Ten serial ma być wyjątkowy pod każdym względem. Zgodnie z zapowiedziami, ma być swego rodzaju kamieniem milowym animacji, podnosząc jej rangę w przemyśle filmowym. Widzowie mają zostać uraczeni interesującą mieszanką horroru, thrilleru i dramatu.

Oprócz braci Russa swój udział w projekcie będą mieli najlepsi z najlepszych. Do pracy nad scenariuszem zaangażowano Jose Malina (Agentka Carter, Firefly) oraz Henry’ego Gilroya (Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów). Współproducentem wykonawczym serialu będzie Yoriaki Mochizuki, znany między innymi z pracy nad Spider-man Uniwersum. Realizacją zajmą się Bardel Entertainment (Rick i Morty, Młodzi Tytani: Akcja!) oraz Octopie Network (Neo Fighter Dream Crisis). Jednym z producentów ma być Eric Calderon, czyli człowiek od legendarnej serii Afro Samurai.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Polskie torby i plecaki szturmują Kickstarter