Straszydła – podsumowanie kampanii

Zbiórka społecznościowa polskich Straszydeł, czyli planszowej gry karcianej opowiadającej o świecie, w którym upiorne straszydła żyją obok ludzi, zakończyła się dużym sukcesem.

Teraz czas na ruch ze strony autorów, którzy muszą przygotować zamówione egzemplarze gry i dodatków dla wszystkich wspierających.

Pracy jest sporo, bo gra spotkała się bardzo ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników polskiej platformy Wspieram.to. Podstawowy cel zbiórki potrzebny do wydania Straszydeł wyznaczono na 20 tysięcy złotych. Bariera została ostatecznie przekroczona ponad dwukrotnie. Licznik zatrzymał się na 51 287 zł przesłanych przez 374 osoby.

Testowanie Straszydeł podczas Festiwalu Bazyliszek

Pudełko z grą w podstawowej wersji miało zawierać 32 karty straszydeł, 20 kart diablików, 25 kafelków dzielnic, karty pór dnia i paktów, a także ponad 200 drewnianych znaczników. Wspierający otrzymają jednak edycje wzbogacone o dodatkowe elementy, które zostały odblokowane podczas kampanii.

Karty straszydeł będą zawierać ciekawe opisy, będzie ich więcej, a kafelki dzielnic będą dwustronne, a więc z 25 zrobi się 50. W grze pojawią się także karty wprowadzające całkiem nowe rozwiązania, czyli wodzowie watah oraz legendy. Przy dobiciu do 40 tysięcy złotych podczas zbiórki odblokowano rozszerzenie Kościej. Wprowadza ono do gry niezależną postać, która ma utrudniać rozgrywkę.

Wizerunek Kościeja

Ostatni próg kampanii to duże, 5-centymetrowe figurki, przedstawiające wodzów watah. Cel został odblokowany nieco przed czasem, aby wszyscy chętni zdążyli je zakupić. Figurki zostaną też dołączone do zestawów z Edycją Strachu Straszydeł.

To najdroższa forma wsparcia zawierająca ekskluzywne dodatki, takie jak wykonana tuszem na papierze ilustracja, drewniana skrzynka, klimatyczny woreczek i maska I gracza. Ta wyjątkowa wersja gry powędruje jedynie do ośmiu osób na całym świecie.

Figurka przedstawiająca Dusioła

Straszydła przybędą do świata śmiertelników w czasie, gdy noce zaczną stawać się coraz dłuższe. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nastąpi to we wrześniu tego roku. Póki co w planach nie ma dalszej dystrybucji gry.

Będziemy was informować o aktualizacjach, jeżeli jednak chcecie wiedzieć przed nami, zaglądajcie na fanpage oraz stronę zbiórki Straszydeł

Czytaj także
Debiut kolekcjonerskiego wydania szachów w wersji Gry o Tron