Polskie Straszydła startują ze zbiórką 11 marca

Ta unikatowa produkcja stanowi interesujące połączenie świata mrocznych legend Europy Środkowej ze współczesnością.

Już 11 marca w serwisie Wspieram.to wystartuje zbiórka nowej polskiej produkcji. To gra Straszydła, która nas zainteresowała z miejsca, głównie za sprawą unikalnej fabuły. Wkrótce okazało się, że zarówno oprawa, jak i sama mechanika rozgrywki, są równie intrygujące.

Ta gra zabiera graczy do dziwnego świata, w którym rozmaite potwory, strachy i dziwadła pokroju Baby Jagi istnieją naprawdę. Wiele jest takich gier i książek, jednak tylko nielicznym udało się w harmonijny sposób poprowadzić takie światy aż do czasów nowożytnych. Z powodzeniem dokonali tego twórcy Straszydeł. Akcja gry toczy się bowiem właśnie w czasach bliskich teraźniejszości. Ta rzeczywistość jednak wypełniona jest nie tylko rozwijającymi beztrosko swą cywilizację ludźmi, ale także żyjącymi obok nich stworami żerującymi na ludzkim strachu.

Straszydła to lekkie taktyczne euro z małymi elementami losowości. W grze gracze wcielają się w tytułowe stwory. Muszą pokazać reszcie straszydeł, że to ich wataha daje najlepsze szanse na przeżycie w nowoczesnym świecie. Aby to zrobić muszą wykonać zadanie jakie postawiono przed nimi w zawartym na początku gry pakcie.

Rozgrywka, mówiąc bardzo ogólnikowo, polega na jak najszybszym przyzwaniu i wyżywieniu określonych straszydeł. Wykarmić je można tylko za pomocą ludzkiego strachu, który będzie trzeba będzie uporczywie pozyskiwać od ludzi zamieszkujących miasto będące polem zmagań graczy. Nietypowo dla gier planszowych w zabawie uwzględniono cykle dnia i nocy, które mają kluczowe znaczenie. Jeżeli nie nakarmimy stworów przed zapadnięciem zmroku, uciekną.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie gry oraz na FB.

Czytaj także
Zapowiedziano drugą edycję Batman: Gotham City Chronicles