Czas Apokalipsy nastanie 15 maja

15 maja rusza zbiórka społecznościowa Czasu Apokalipsy, czyli polskiej wersji planszowego hitu w klimacie survival horroru ufundowanego na Kickstarterze dwa lata temu.

Oryginalna zbiórka Maximum Apocalypse spotkała się wielką aprobatą ze strony fanów. Projekt został błyskawicznie ufundowany, ostatecznie zbierając kwotę ponad 150 tysięcy dolarów. Za polskie wydanie tego przeboju wzięło się wydawnictwo Watermelon Publishing, które ma już w swoim dorobku Zdobywców Kosmosu Juriego Zhuravleva.

Pisząc w wielkim skrócie, Czas Apokalipsy to kooperacyjna gra przygodowa (z możliwością rozgrywki solowej) polegająca na przetrwaniu w ponurej rzeczywistości po apokalipsie. Gracze eksplorują mapę, zdobywają wyposażenie i dążą do wypełnienia celów misji, nim pochłonie ich postapokaliptyczne pustkowie.

Mapa, budowana z kafelków i stopniowo odkrywana, skrywa wiele niespodzianek, dobrych i złych, z którymi trzeba się zmierzyć. Gracze mogą wybierać z różnych scenariuszy oferujących cztery odmienne wizje końca świata. Przewidziano także możliwość implementacji własnych pomysłów w formie przygód lub nawet całych alternatywnych historii.

Właściwa rozgrywka zaczyna się już z chwilą wyboru postaci. Każda z nich wyróżnia się indywidualnym zestawem umiejętności i cech. Grając z przyjaciółmi, warto wybierać bohaterów tak, by ich zdolności się uzupełniały. Każda z postaci ma własny charakter i swoje sprawdzone sposoby walki o przetrwanie.

W zależności od wybranego scenariusza zmienia się nie tylko klimat rozgrywki, ale także sposób na wygraną. Każdy scenariusz zawiera szereg misji, których wykonanie jest głównym celem zabawy. Po drodze do sukcesu, oprócz pułapek, na śmiałków czekają jeszcze hordy niebezpiecznych wrogów.

Źródło

Aktualizacja #1:

Czytaj także
Raiderzy, Psychole i Nuka-Girl – Nowa Fala w Fallout: Wasteland Warfare