Komiks Mieszko zadebiutuje w drugiej połowie września

Wielkimi krokami zbliża się premiera unikatowego polskiego komiksu opowiadającego o losach pierwszego historycznego władcy Polski. Trwa przedsprzedaż, podczas której można zdobyć niepowtarzalne dodatki!

Niesamowity projekt przybliżający historyczną postać pierwszego księcia naszej ojczyzny ruszył z pełną parą, zdobywając solidne uznanie fanów. Wyjątkowe, komiksowe ujecie postaci Mieszka I przedstawia w wyjątkowo przystępny i atrakcyjny sposób ten bardzo trudny moment w dziejach. To opowieść o przywódcy, który stanął na czele wojowniczego i dzielnego narodu, otoczonego zewsząd przez wrogów. Akcja toczy się w czasie najważniejszego wyboru w dziejach Polski, gdy znajdowała się pomiędzy młotem pogaństwa i kowadłem chrześcijaństwa.

Celem projektu jest wydanie serii komiksów o pierwszym polskim historycznym księciu. Komiks pokaże brutalne oblicze wczesnego średniowiecza- walki o władzę, spiski, wojny, ale także jego piękno- kulturę, wiarę, dziką przyrodę, uniwersalne wartości oraz ludzi targanych gwałtownymi emocjami.

Premierę zapowiedziano na drugą połowę września, jednak wystartowała już przedsprzedaż. Każdy zakupiony przed premierą egzemplarz zostanie podpisany przez twórcę. Chętni mają możliwość zdobycia w Pakiecie Fana unikalnych, ręcznie wykonanych grafik – każda będzie inna.

Unikatowe grafiki, które można zdobyć tylko w trakcie przedsprzedaży komiksu.

Autorzy tego nietuzinkowego dzieła nie zamierzają na tym poprzestać. W planach jest cała seria ukazująca losy kolejnych Piastów zasiadających na tronie kraju, a także tłumaczenia i wydanie komiksów w innych krajach, najchętniej na całym świecie.

Źródło