Etherfields – kolejna polska gra dominuje Kickstarter

Polskie wydawnictwo Awaken Realms osiągnęło gigantyczny sukces ze swoją najnowszą produkcją – Etherfields. Wrocławska ekipa znowu rządzi na Kickstarterze!

Podczas zbiórki na platformie Kickstarter udało się uzbierać prawie cztery miliony funtów. To prawie 100 razy więcej od pierwotnie zakładanego celu! Awaken Realms, czyli wydawnictwo odpowiedzialne za tą kampanię, ma już na swoim koncie takie hity, jak Nemesis Board Game oraz Tainted Grail: The Fall of Avalon. Etherfields, ich najnowsze dzieło, uplasowało się na dziesiątej pozycji w rankingu najlepiej zarabiających gier na Kickstarterze. Fani nie zawiedli.

Etherfields zachwyciło graczy na całym świecie unikatową fabułą, mechanikami zaprojektowanymi przez Michała Oracza oraz niemal tysiącem pięknie zdobionych kart, figurek i innych elementów. Rozgrywka przeznaczona jest dla 1-4 graczy, a pojedyncza partia może trwać do trzech godzin.

Twórcy określają tę produkcję mianem Dream Crawlera, co w istocie oddaje klimat rozgrywki. Zabawa polega właśnie na przemierzaniu świata snów. Polska ekipa znana jest z produkcji dojrzałych, mrocznych gier i w tym wypadku nie jest inaczej. Zwiedzane przez graczy sny bardzo często są mocno zakręcone i co najmniej dziwaczne.

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu odblokowano mnóstwo dodatkowej zawartości. Twórcy muszą więc przygotować dodatkowe kampanie i inne elementy obiecane podczas zbiórki, a jest tego naprawdę sporo.

Źródło