Dwie nowe edycje Talismanu jeszcze w tym roku

W czasie, gdy wszyscy stracili już nadzieję na powrót legendy, nastąpiła rzecz niesłychana. Okazało się bowiem, że Talisman nie tylko powróci w swojej najlepszej postaci za sprawą wydawnictwa Galakta, ale doczeka się także dwóch całkiem nowych wersji.

Gra znana jako Talisman, Magia i Miecz czy Magiczny Miecz nie tylko w Polsce stała się dla wielu swoistą bramą do świata gier planszowych, a dla niektórych w ogóle do fantastyki. Gra doczekała się kilku edycji, jednak z powodu sporów o licencję na ten tytuł najświeższa, czwarta edycja miała być tą ostatnią.

Punkty magii, poziom mocy, sprawdzam czar i rzucam!

Wieść o końcu legendarnej serii doprowadziła do wymiecenia pudełek z magicznymi artefaktami, zaklęciami, bohaterami i wydarzeniami z magazynów dystrybutorów. Rozchwytywane były głównie najrzadsze dodatki, których cena z dnia na dzień podskoczyła z kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Taka gra stała się gratką dla kolekcjonerów, bo jak wiadomo, czym coś jest rzadziej spotykane, tym jest więcej warte.

Mroczną ciszę panującą wśród fanów, którzy nie zdążyli zakupić swojej ulubionej gry i dodatków w normalnej cenie, w końcu w tym roku przerwało wydawnictwo Galakta, zapowiadając pozyskanie licencji i wydruk gry ze wszystkimi dodatkami. Ci, którzy kupili na zapas, by sprzedać drożej, zapewne czują się, jakby znienacka dostali czymś ciężkim w tył głowy. Współczujemy.

W tym tygodniu pojawiła się kolejna bardzo ważna dla fanów informacja. Talisman: Magia i Miecz otrzyma dwie nowe edycje! Do tej pory kolejne wersje dostawały coraz więcej zawartości, dodatków i ogólnie były coraz bardziej kolorowe i obfite, wciąż jednak krążąc wokół tej samej historii i bohaterów dzielnie kroczących w stronę kamiennego mostu (edit. nie licząc wyjątków bazujących na zasadach oryginalnego Talismanu, takich jak Relic czy cyfrowy Talisman: The Horus Heresy. Mówimy o oryginalnym Tailsmanie). Tym razem chodzi jednak o edycje tematyczne, które zostaną zaprojektowane na bazie znanych licencji. Nie zdradzono jeszcze o jakie konkretnie marki chodzi, ale możemy się spodziewać czegoś ciekawego. Games Workshop złożył swoje zaufanie na barkach USAOpoly, czyli wydawnictwa odpowiedzialnego między innymi za tematyczne wersje Monopolu, Munchkina, Operacji oraz mnóstwo innych gier wykorzystujących znane i lubiane motywy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie USAOpoly.