Pierwszy trailer Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

Werewolf: The Apocalypse: Earthblood to fabularna gra akcji inspirowana klasycznym Światem Mroku, a w szczególności systemem znanym pod polskim tytułem Wilkołak: Apokalipsa z 1992 roku.

Wygląda na to, że przyszły rok, a być może i kolejne lata, będą należały do mrocznych gier komputerowych o wampirach i wilkołakach. Oryginalny Świat Mroku jest inspiracją wielu nadchodzących w najbliższej przyszłości tytułów. Oferuje twórcom niemal nieograniczone możliwości. Ci, którzy nie znają klasyków, muszą wiedzieć, że w tej historii wyjęte z horrorów maszkary tworzą złożone społeczności, są oddane sprawie i często więcej w nich bohatera niż potwora.

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood to próba przeniesienia na ekrany komputerów jednego z filarów Świata Mroku. Gracz wciela się w postać wilkołaka o imieniu Cahal, który zawzięcie zwalcza tajemniczą korporację Pentex. W tej opowieści wilkołaki to obrońcy Ziemi, stworzone, by pomóc w utrzymaniu równowagi w naturze. Naturalny balans został zachwiany wraz z pojawieniem się pierwszych ludzi. Wilkołaki są brutalnymi wrogami cywilizacji i postępu.

Trailer został zaprezentowany podczas konwentu PDXCON. Po raz kolejny padła także nieoficjalna data, którą wstępnie ustalono na przyszły rok. Werewolf: The Apocalypse – Earthblood ma się ukazać na komputery osobiste oraz konsole aktualnej generacji. W drodze jest także 5. edycja klasycznego systemu Werewolf: The Apocalypse.

Źródło