Encased – rok po Kickstarterze

Twórcy inspirowanego pierwszymi Falloutami cRPG Encased opublikowali obszerne podsumowanie pierwszego roku po udanej zbiórce na Kickstarterze. Gra jest już dostępna w formie wczesnego dostępu.

Wielu fanów pierwszych części Fallouta wciąż ubolewa nad tym, jak potoczyły się losy serii. Trudno nie zauważyć, że w dobie przerażająco szczegółowej grafiki spora część graczy wybiera jednak klasyczne rozwiązania. Jednym z tytułów, który swoje powstanie zawdzięcza właśnie fanom, jest Encased.

Inspirując się takimi produkcjami, jak Fallout, Baldur’s Gate czy Divinity: Original Sin, w ubiegłym roku drużyna z Dark Crystal Games przedstawiła światu swój nowy koncept. Ich wizja obejmowała klasyczne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnymi technologiami w postapokaliptycznym klimacie przyprawionym zjawiskami paranormalnymi.

Zrzut ekranu jednego z graczy opublikowany na Facebooku.

Od czasu wypuszczenia pierwszego dema do dziś wiele się zmieniło. Encased wciąż ewoluuje, a na horyzoncie są kolejne udoskonalenia. Według zapowiedzi twórców najbliższa przyszłość przyniesie dużo nowości, głównie w temacie fabuły. Warto zauważyć, że oceny fanów są bardzo wysokie, pomimo tego, że gra znajduje się jeszcze w wersji testowej.

Wspomniany wcześniej artykuł twórców gry można przeczytać na Steamie.