Zapowiedziano drugą edycję Batman: Gotham City Chronicles

Większość graczy jeszcze nie doczekała się swoich egzemplarzy oryginalnej gry Batman: Gotham City Chronicles, a już zapowiedziano kolejną edycję i kolejną zbiórkę.

Niezwykłe obwieszczenie zaskoczyło wielu fanów. Pojawiło się w aktualizacji informacji w ramach zbiórki prowadzonej na poczet ścieżki dźwiękowej gry Claustrophobia 1643. Nie zdradzono żadnych detali. Wydawnictwo Monolith opublikowało jedynie jednoznaczną ilustrację, z której nietrudno wyciągnąć wnioski.

Plakat będący jedyną do tej pory zapowiedzią drugiej edycji gry

Kampania oryginalnej gry Batman: Gotham City Chronicles miała miejsce na początku ubiegłego roku. Fani wsparli projekt kwotą przekraczającą cztery miliony dolarów (na 500 tysięcy wymagane do wydania). Ta produkcja w ogólnym założeniu jest ekskluzywną dla Kickstartera figurkową grą bitewną, w której znalazło się kilkaset figurek bohaterów i złoczyńców. Produkcja jest ekskluzywna, co oznacza, że nigdy nie zostanie wydana poza KS-em. Nie można jej też kupić w żadnym sklepie. Kolejna edycja prawdopodobnie również będzie wydana właśnie w ten sposób.

Sama fabuła opiera się na uniwersum komiksów o Batmanie. Pośród występujących w grze postaci nie będzie więc Supermana, ani żadnych innych „zbyt potężnych” bohaterów, którzy psuli balans rozgrywki.

Ci, którzy wsparli oryginalną kampanię, powinni otrzymać swoje egzemplarze gry już w kwietniu. Start zbiórki kolejnej edycji zapowiedziano na 4 czerwca 2019 roku.

Źródło

Czytaj także
Trolle odbudują porzucone królestwo – In the Hall of the Mountain King