Kickstarter zdominowany przez gry w 2018 roku

Najpopularniejsza platforma crowdfundingowa świata opublikowała podsumowanie 2018 roku. Wynika z niego, że ten rok był najlepszy dla gier, a szczególnie dla gier planszowych.

Gry planszowe absolutnie zdominowały Kickstarer w ubiegłym roku. Nie ma co się dziwić, bo na platformie pojawiło się mnóstwo naprawdę interesujących tytułów, a także gadżetów, dodatków i figurek związanych z planszówkami. Ta kategoria uzyskała wsparcie użytkowników w kwocie ponad 200 milionów dolarów, czyli o 18% więcej niż w 2017. Chodzi o wszystkie gry stołowe, które my nazywamy planszowymi (co by nie mylić z ping pongiem i bilardem), czyli wszelkie odmiany gier planszowych, karcianych, figurkowych i bitewnych oraz fabularnych.

Gry komputerowe przyczyniły się do tego sukcesu w niewielkim stopniu. W stosunku do poprzedniego roku zaliczyły wyraźny spadek o grubo ponad milion dolarów.

Od początku istnienia platformy fani gier wsparli swoje ulubione projekty kwotą o łącznej sumie niemal 950 milionów dolarów. Na ten wynik złożyły się datki ponad 3 milionów osób.

Grą, która została królową Kickstartera, jest Tainted Grail: The Fall of Avalon, o której pisaliśmy jeszcze zanim wkroczyła na Kickstarter. To polska produkcja wydawnictwa Awaken Realms. Fani wsparli produkcję gry kwotą ponad sześciu milionów dolarów, dzięki czemu zajęła 13 pozycję na liście rekordów platformy Kickstarter. Rozbudowana warstwa fabularna (ponad 100 tysięcy słów skryptu), mroczny klimat i kooperacyjna rozgrywka podbiły serca największej liczby graczy.

Więcej informacji w tym temacie na blogu platformy Kickstarter oraz w serwisie Polygon.

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 – pierwsze spojrzenie na Klan Królów