Gadzooks it’s the Apocalypse, czyli zagłada w renesansowym klimacie

Na Kickstarterze wystartowała kampania nowej gry bitewnej o nietypowej nazwie i jeszcze bardziej unikatowym settingu…

Akcja gry toczy się w XVII wieku. Ten burzliwy okres dziejów pełen był samozwańczych proroków zwiastujących rychłe spełnienie apokaliptycznych przepowiedni. Lud łatwo dawał się zresztą prowadzić, zważywszy na swoje okoliczności. Wojny, głód, spory religijne i powszechnie panujący niepokój były na porządku dziennym.

Twórcy Gadzooks it’s the Apocalypse podchwycili ten wątek, wplatając wątki fantastyczne w historyczne realia. W stworzonej przez nich rzeczywistości nastanie czasu Armageddonu jest czymś całkiem realnym.

Każdy z graczy kontroluje jedną unikalną postać i grupę pomocników. W trakcie zabawy bohaterowie zdobywają doświadczenie i rosną w siłę. Siły mroku nie śpią i ciągle wabią herosów pokusą posiadania piekielnych mocy. Gracze będą musieli zdecydować, czy kroczą ścieżką prawości, czy jednak tą drugą. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, które bezpośrednio wpływają na rozgrywkę. Jako, że fabuła gry pokrywa się z historycznymi realiami, w grę wchodzi korzystanie z mocy i przyzywanie stworów znanych z ówczesnych podań i legend.

Gadzooks it’s the Apocalypse to niewielki projekt, który do realizacji wymaga jedynie około trzech tysięcy dolarów. Ta gra jest pierwszym projektem na Kickstarterze niezależnego twórcy Stevena Lampona. Nie jest on jednak nowicjuszem w świecie gier bitewnych, ale zapalonym twórcą ze sporym doświadczeniem.

Gra stworzona przez Stevean Lampona zawiera wyłącznie zasady rozgrywki bez samych figurek, które można dobrać dowolnie z własnych kolekcji.

Źródło

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Szklana Pułapka pierwszy raz w historii trafi na planszę